O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Na Vánoce pozor na děti!

autor : PlusPress , vydáno : 02. 12. 2004

Hřejivá atmosféra Vánoc vyvolává zejména mezi dětskými lékaři mrazení v zádech. V období mezi listopadem a lednem totiž neutěšeně narůstají případy, kdy musí z dýchacích trubic malých pacientů odstraňovat mnohdy v plné narkóze předměty, které tam nemají co dělat. Nejčastěji jde o burské oříšky, které jsou nedílnou součástí sváteční tabule.

Jednoletým až čtyřletým dětem je totiž vlastní, že si ze zvědavosti strkají do pusy téměř vše, na co přijdou, oříšky počínaje a mincemi či slunečnicovými semínky zdaleka nekonče. A přitom neustávají v permanentním pohybu. Nezřídka přitom cizí těleso vdechnou. Následky mohou být až tragické. Mírnější variantou je zápal plic, nejděsivější udušení.

Lékaři proto apelují nejen na rodiče, ale také prarodiče a sestry v jeslích, aby raději zapomněli na vytváření svátečního ovzduší, a pokud už na něm trvají, nenechali alespoň ty nejmenší ani na chvíli bez dozoru. A hlavně jim nenabízeli oříšky, které jim mohou způsobit vážnou zdravotní újmu.

Toto nebezpečí přesvědčivě ilustruje zákrok, jejž musel teprve dvouletý Fabian podstoupit na pohotovosti ve švýcarském Lucernu. Spokojeně si hrál v obývacím pokoji s autíčkem a přitom zpozoroval, že na stole stojí miska s buráky. Sáhl do ní a strčil si jeden z nich do úst. S plnou pusou pak vesele pobíhal po místnosti. Jeho matku zarazil až úporný kašel, který otřásal jeho tělíčkem. Ve chvíli, kdy dítě začalo modrat v obličeji a zoufale lapat po dechu, přivolala záchranku. Díky bezprostřední operaci se ho podařilo zachránit. Fabianův případ však zdaleka není ojedinělý.

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006