O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Shakespearovské slavnosti pokračují

autor : Redakce , vydáno : 02. 12. 2004

Nejlepší scény lásky z dramat a sonetů Williama Shakespeara, které přeložil a se svými hosty uvádí Martin Hilský, budou v tomto roce naposledy k vidění 5. a 12. prosince od 19:00 v Klubu Lávka. Představení v režii Borise Rösnera bylo v létě s úspěchem uvedeno jako mimořádná premiéra Letních shakespearovských slavností.

„Jednoznačně pozitivní ohlas publika nás přiměl, abychom Blázny a milence a básníky zkusili uvádět jako regulérní představení během roku – s tím, že je samozřejmě schováme pod střechu,“ řekl ředitel Slavností Michal Rychlý. „A příjemně komorní divadlo na Novotného lávce, kde se v létě odehrály i dvě nabité předpremiéry, nám v tom vyšlo vstříc.“

V koláži slavných milostných výstupů, propojených zasvěceným Hilského komentářem, dále účinkují Martin Hofmann, Martin Stránský, Zuzana Kajnarová a Jana Stryková. „Věřil jsem, že výkon Martina Hilského v roli komentujícího průvodce si s hereckými výstupy nijak nezadá,“ uvedl režisér Boris Rösner. „A měl jsem pravdu, Hilského plamenné monology o skrytých významech Shakespearova díla nejsou o nic méně napínavé než třeba ostrý slovní souboj Kateřiny a Petruchia, milostný dvojzpěv Romea a Julie nebo Othellův nářek nad bezvládnou Desdemonou.“

„Vystoupit po boku herců je pro mne zvláštní zážitek,“ uvedl dlouholetý profesor anglistiky a amerikanistiky Martin Hilský, který se na divadelním jevišti ocitá úplně poprvé. „Publikum sedí schované ve tmě a hledí na nás jako veliká černá kočka s mnoha očima. Povzbuzující jistě je, že ze sálu zatím vždy sálalo napjaté ticho – nebýt tohoto energizujícího napětí, obdivuhodného nasazení herců i podpory Borise Rösnera, který mi dodal sebedůvěru, nebylo pro mne moje vystoupení zdaleka tak samozřejmé, jak se možná nezasvěceným divákům zdá.“

V představení Blázni a milenci a básníci se vystřídají milenci despotičtí, zajíkaví, nesmělí, milenci rázní i milenci proti své vůli. „Je to tak trochu hra se zrcadly,“ říká Martin Hilský, „láska se u Shakespeara zrcadlí ve smrti a smrt v lásce, řeč v mlčení a mlčení v řeči. Jednotlivá vyznání, sonety i milostné dialogy jsem zkusil sestavit tak, aby se vzájemně umocňovaly a nasvěcovaly. Výsledkem je tematická, jazyková i myšlenková mozaika, kde na sebe jednotlivé výstupy logicky, a zároveň překvapivě navazují – tak jsem to alespoň při psaní zamýšlel.“

Podle ředitele festivalu Michala Rychlého uvažují pořadatelé Slavností uvést v Klubu Lávka ještě několik repríz na jaře 2005. A  bude-li ohlas příznivý, vyloučena nejsou ani další pokračování v podobném duchu. „Velmi lákavé jsou třeba postavy Shakespearových padouchů,“ říká Martin Hilský, „a neméně zajímaví jsou i klauni, šašci a moudří blázni. Na objevení čekají i  historické hry Williama Shakespeara, které zatím dřímají poněkud stranou zájmu dramaturgů i publika.“ Nové představení věnované některému z naznačených témat by se mohlo objevit už na Letních shakespearovských slavnostech v roce 2005.

Vstupenky: á 280 Kč (Ticketpro), volné sezení

K dostání rovněž v pokladně Klubu Lávka (Ticketportál) denně 10-17 hodin a 30 min před představením, tel: 221082288

e-mail: lavka@lavka.cz

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006