O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Jak připravit štědrovečerní stůl

autor : Jitka Ptáčková , vydáno : 06. 12. 2004

Dnes má každý bohatý vánoční stůl. Z velké nabídky vánočních ubrusů si vybere každý. Nebo snad raději bílý ubrus zdobený živými větvičkami chvojí? Na stole by neměl chybět adventní věnec se čtyřmi zapálenými svícemi. Můžete podle zvyklosti ozdobit stůl symboly hojnosti a ochrany (chléb, jablka, ořechy, med aj.).

Nádobí uspořádáme klasicky. Na mělký talíř dáme hluboký. Na levou stranu položíme vidličku, na pravou nůž, který ostřím směřuje vždy dovnitř. Polévková lžíce leží vedle nože nebo ji dáme vodorovně nad talíř. Podáváme-li předkrm nebo dezert, patří dezertní příbor vedle hlavního příboru. Takže například leží dvě lžíce vedle sebe či dvě vidličky. Z vnější strany je ten příbor, který budeme používat dříve. Miska na salát či kompot patří nalevo od talíře. Na pravé straně nad špičkou nože stojí sklenice. Je jich tolik, kolik druhů nápojů budeme konzumovat. Nejblíže po pravé ruce je sklenice, do které budeme nalévat nejdříve. Pozor, podle zvyklostí by měl být na stole přichystán vždy sudý počet talířů s příbory. A pod talíř šoupněte nějakou tu šupinku, která pak po celý rok bude v peněžence přitahovat bohatství.

Tradičním jídelníčkem je rybí polévka, smažený kapr a bramborový salát. Předkrm může být například kapr v rosolu. Pije se většinou víno. K rybě je nejvhodnější bílé víno. K tradičnímu obalovanému kaprovi je doporučováno víno plnější a hlavně suché. Ale nejen ryba je hitem vánoc. Například v severních Čechách a na Moravě holdují vinné klobáse. Základem tohoto masného polotovaru je vepřové a hovězí maso s přídavkem bílého vína, žemle, škrobu a solicí směsi. Kapra také často vytlačuje klasický řízek v trojobalu, především pro svou absenci kostí.

Když se vám něco nepovede, nepropadejte panice, štědrovečerní večeře bude úspěšná především díky dobré náladě a pohodě.

Zdroje – Slavnostní příležitosti – M. Jánošová a kolektiv; 1984 Obzor, Bratislava

Internet

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006