O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


I Italové mají vánočku

autor : Ing. Lucie Štrosová , vydáno : 09. 12. 2004

Tak jako u nás je typickou vánoční sladkostí vánočka, v Itálii podobnou roli zastupuje tzv. italská vánočka zvaná PANETTONE. Díky svému tvaru, který připomíná Dóm v Miláně, se mu také říká "Dolce del Duomo di Milano" (sladkost milánského dómu) a legenda říká, že právě Miláno bylo město, kde se panettone poprvé objevil a prodával.

Existuje mnoho legend o jeho původu. Ta nejromantičtější z nich říká, že panettone byl poprvé představen mužem zvaným Toni v pekařství “Della Grazia” v Miláně pod názvem “Pane di Toni” (Toniho chléb). Majitel onoho pekařství měl totiž krásnou dceru a Toni se do ní zamiloval. Aby si získal její lásku a přízeň otce, vyrobil tento sladký chléb plněný kandovaným ovocem a rozinkami a pekařství se stalo slavným. Neoblomný pan otec rázem povolil a dal Tonimu svou dceru za ženu.

Italové jí Panettone během vánočních svátků buď na snídani s dobrou kávou, po obědě s Marsala vínem nebo k večeři s italským spumante (v podstatě je to šampaňské, ale Italové tento francouzský název nemají rádi). Panettone je opravdu žádaný – vždyť cukrárny v Itálii ho prodají během Vánoc prodají až 30 milionů kg!

Ti z vás, kterým se již sbíhají sliny a chtěli by Panettone ochutnat, nemusí jezdit až do Itálie. Stačí když vyzkoušíte následující recept:

Suroviny: 500 g polohrubé mouky, 1/4 l vlažného mléka, 50 g čerstvého droždí, 4 žloutky, 120 g moučkového cukru, 1 lžíce vanilkového cukru, 120 g měkkého másla, trochu soli (asi půlka lžičky), 40 g jemně nakrájeného kandovaného ovoce, 90 – 100 g rozinek, 40 gramů nasekaných mandlí, strouhaná kůra z jednoho citrónu.

Do mísy nalejeme vlažné mléko, dáme lžičku cukru, přidáme droždí a necháme asi 20 minut vzejít. Mouku zaděláme s tímto kváskem, zbylým cukrem, žloutky, vanilkovým cukrem, citrónovou kůrou, solí a nakonec přidáme rozpuštěné máslo. Důkladně vypracujeme (případně přidáme ještě mouku, je-li třeba). Těsto pak necháme cca na 30 – 40 minut v teple vykynout. Rozinky opereme horkou vodou a osušíme a spolu s kandovaným ovocem a mandlemi zapracujeme do těsta. Poté necháme dalších cca 20 minut kynout. Formu vyložíme papírem na pečení nebo ji vymažeme máslem, vložíme těsto necháme ještě cca 10 minut vykynout. Troubu mezitím vyhřejeme na 200°C. Povrch těsta potřeme rozpuštěným máslem a ostrým nožem ho nahoře nařízneme do tvaru kříže. Pečeme na zhruba 1 a půl hodiny.

Přeji dobrou chuť a příště se můžete těšit na recept a povídání o další italské vánoční dobrůtce – bábovce Pandoro.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006