O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Osvobození Miriam Jevíkové bylo komplikované, říká 1. náměstek ministra zahraničních věcí Jan Winkler

autor : PlusPress , vydáno : 09. 12. 2004

Jakým způsobem se česká diplomacie podílela na osvobození Miriam Jevíkové, která byla unesena v červnu na severním Kavkaze?

MZV se zapojilo hned po té, co se ukázalo, že nejde o pátrání po nezvěstné osobě, ale o únos v zahraničí. Další mezinárodní komplikací byl fakt, že slečna Jevíková, která sice pracuje pro českou organizaci a má povolení k trvalému pobytu v ČR, je slovenskou občankou. Proto jsme neprodleně informovali slovenskou stranu a začali hledat vhodného partnera v Rusku. Náš velvyslanec v Moskvě pomohl navázat účinnou spolupráci s ruskou Federální bezpečnostní službou (FSB), která nakonec Miriam našla a osvobodila.

Měli jste nějaké informace o jejím stavu? Věděli jste, jestli žije?

Jak je v podobných případech obvyklé, již při prvních kontaktech s únosci byly požadovány důkazy, že Miriam žije. Takový důkaz jsme získali, i když přetrvávala nejistota o jejím zdravotním stavu.

Jak hodnotíte spolupráci našich bezpečnostních orgánů s ruskými?

Na začátku se rozbíhala na náš vkus trochu váhavě. Ruská strana musela překonat jistou nedůvěru, že se jedná opravdu o únos. Také skutečnost, že k únosu došlo v komplikované oblasti s množstvím ozbrojených konfliktů, vyžadovala důkladnou přípravu. Postupně však, zejména díky profesionalitě policejních vyjednávačů, zpravodajské služby a podpory našich a slovenských diplomatů v Moskvě se rozběhla velmi dobře. Rusové kategoricky odmítli jakkoli uvažovat o výkupném, které by posloužilo k financování teroristů. Na druhé straně záhy bylo jasné, že řešení můžeme čekat jedině od FSB. Ta nám také dala již před několika týdny najevo, že s vysokou pravděpodobností ví, kde se Miriam nachází. Vše zdržely vojenské operace v oblasti, které také přerušily možnost kontaktu vyjednávačů s únosci.

Státní aparát byl kritizován za to že neposkytuje informace o hledání Jevíkové, někteří kritici mluvili i o tom, že se nedělá nic. Jak tuto kritiku vidíte?

Jistě dobře míněná kritika vyplývá z nezkušenosti. V podobných případech téměř každá zveřejněná informace škodí. Naši občané nemusí mít strach, že by je náš stát opustil v těžké chvíli.

Umí naše úřady reagovat na krizové situace, do kterých se mohou naši občané v zahraničí dostat, nebo případy z poslední doby jsou jen dílem náhody a štěstí?

Každý případ je jiný a vyžaduje vždy nový přístup. Přesto jistě už nějakou expertní zkušenost máme. Vždy je ovšem co zlepšovat. V tomto případě nám také velmi pomohly zkušenosti lidí typu Petry Procházkové se situací v kavkazské oblasti.

Čemu se mimo případu únosů na ministerstvu věnujete?

Únosy - naštěstí - tvoří jen velmi malou část mé agendy. Pokud zrovna neřídím jednání krizového štábu MZV, věnuji se diplomacii, a to hlavně v oblasti bezpečnostní politiky (NATO, bezpečnostní politika EU, Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě). Hodně času mi také bere kontrola zbrojních obchodů

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Kdo to je ?Ape2-. -1. 2004, 09: 1
   Kdo to je ?ZAN2-. -1. 2004, 09: 2
      Kdo to je ?Ape2-. -1. 2004, 09: 2
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006