O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Zlatý Pandoro

autor : Ing. Lucie Štrosová , vydáno : 10. 12. 2004

Vánočka Pandoro je, co se popularity týče, na druhém místě hned za Panettone, o kterém jsem psala minule. Bez obou těchto sladkostí si Italové nedokáží Vánoce vůbec představit. Pandoro – pane d´oro (v překladu “zlatý chléb” – díky své zlaté barvě získané příměsí vaječných žloutků) byl poprvé vyroben v italské Veroně.

Lidé začali tehdy dávat přednost lehčím moučníkům před těžkými a hutnými dobrotami a tak vznikl Pandoro – vysoký, podobný vánočnímu stromku co se tvaru týče, na povrchu jemně posypaný vanilkovým cukrem. Podobně jako Panettone, i Pandoro je vynikající sám o sobě, bez přísad, ale v restauracích se můžete setkat s Pandoro zdobeným zmrzlinou, šlehačkou, rozpuštěnou čokoládou, krémem mascarpone apod. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

I zde se historikové dohadují, kdy vlastně Pandoro poprvé vznikl a jaké legendy se k němu vztahují. Nejvíce věrohodný je asi příběh, který říká, že Pandoro vznikl v 19. století kombinací vánočního koláče zvaného Nadalin, z něhož převzal tvar hvězdy a koláče z Vídně, tzv. “Kugelhupf”, z něhož převzal proces kynutí.

Říká se, že výroba Pandoro je velmi náročná na čas (hodně důležité je opakované kynutí těsta) a je to skoro umění. Kdo by si to chtěl sám doma zkusit, zde je recept:

Suroviny:

Na kvásek: 4 lžíce vlažné vody , 24g kvasnic, 1 lžička cukru, 1 žloutek, 110ml polohrubé mouky

Na těsto: 1120 ml polohrubé mouky, 7 velkých žloutků, 170ml jemného krystalového cukru, 3 lžíce měkkého másla, 110 ml vody, 1 velké vejce, nastrouhaná kůra z jednoho citronu, vanilkový cukr

Do misky nalejte vodu a vmíchejte do ní kvasnice, cukr, žloutek a mouku. Nechte na teplém místě vzejít cca 2 hodiny.

Na vál dejte 670g mouky a udělejte do ní větší důlek. Našlehejte 4 žloutky, 110ml cukru, máslo a vodu. Dovnitř zamíchejte kvásek a nalejte to vše do důlku v mouce. Postupně přidávejte mouku a dobře vypracujte (asi 10 minut) – těsto by mělo být na dotek lepivé. Vytřete mísu měkkým máslem, vložte do ní těsto a v másle ho obalte. Poté přikryjte fólií či utěrkou a nechte v klidu vzejít asi 2 hodiny.

Pak přidejte do těsta 110ml mouky, 3 žloutky, celé vejce, zbytek cukru, vanilkový cukr a citronovou kůru a hněťte tak dlouho, až se vše spojí. Pak vyklopte těsto na lehce pomoučený vál a hněťte dalších 10-12min. Těsto pak dejte do čisté, máslem vymaštěné mísy, několkrát ho otočte a přikryjte fólií a utěrkou. Nechte kynout další 2 hodiny.

Máslem vymažte a moukou vysypte dvě formy. Tradiční je forma ve tvaru hvězdice, ale bábovková forma je také vhodná. Rozdělte těsto na dvě části a na trochu pomoučeném vále je vyválejte na koule. Ty dejte do forem, přikryjte utěrkou a nechte je vykynout další 1 a půl hodiny.

Předehřejte troubu na 190°C a pečte asi 35-40 minut. Nechte zchladnout ve formách a potom je opatrně vyklopte. Před podáváním posypte vanilkovým (nebo i normálním moučkovým cukrem). Dobrou chuť!!

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006