O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Co nám řekl Jirka Macháček

autor : Magda Doležalová , vydáno : 14. 12. 2004

Konečně jsme zabrousili do vod rozhovorů a tentokrát jsme se ptali herce, zpěváka a člena skupiny MIG 21 Jiřího Macháčka.

Má první otázka bude směřovat k vaší herecké kariéře. Máte za sebou mimo jiné filmy Samotáři, Jedna ruka netleská, a nejnovější - Horem pádem. Bez bližšího rozboru se zdají být všechny role dosti si podobné-komické, bizardní možná až absurdní. Jak je vnímáte vy?

Dosud jsem myslel, že existuje jen jedna role, kterou mohu hrát v každém filmu zas a znovu. Tak ono je to tedy jinak, no podívejme, to je zajímavé, takže co film - to jiná postava. To si musím zapamatovat.

Nevadí Vám, že si Vás většina lidí právě díky tomu zaškatulkovala jako herce, který jen vleze před kameru, musí plácnout nějakou vtipnou hlášku?

Už to, že si o mě nějací lidé myslí, že jsem herec je podivné. Koneckonců je to jejich věc.

Proč myslíte, že si režiséři vybírají právě Vás pro tyto role?

Nechápu. Asi se pomátli. Musím se jich zeptat. Hned dneska je obvolám.

Samotáři se stali doslova kultovním filmem mladých. Možná právě pro jeho vtipnost, lehkost a že se zde nastiňuje téma drog potažmo marihuany. Co si budeme povídat-dokonalý obrázek dneška. Myslíte si, že pomohl lidem osvětlit tuto problematiku?

Doufám že ano. Proto jsem do toho šel. Drogy jako takové jsou vůbec nebezpečná věc. Třeba jetel, kmín, sůl, chvojí, kopřiva, šípek, to jsou věci, které dokáží s mladým organizmem pěkně zacvičit. Můj příští film bude jistě opět osvětový.

Vlastně ve všech filmech se vaše postava setkává s drogami, marihuanou počínaje, alkoholem konče. Má to být chápané jako určitý postoj k současnému světu nebo jen jako recese?

Rozhodně.

K filmu Jedna ruka netleská jste byl spoluautor scénáře. Měl jste jasnou představu jak svou roli postavíte nebo se vyvíjela postupně? Nepřemýšlíte také o kariéře scenáristy?

Základním úkolem, který stál před námi jako před scenáristy, budujícími složitou strukturu filmového příběhu, bylo nějak to prostě zplácat dohromady. To se myslím povedlo perfektně. Má role už z toho pak vykrystalizovala jako diamant.

Vaším hereckým partnerem byl ve dvou filmech Ivan Trojan. Jak by asi dopadla situace, kdybyste si měli role vyměnit a vy jste měl zahrát např.Hitlera, kterého pan Trojan ztvárnil obdivuhodným způsobem?

No to je zajímavá spekulace. Zřejmě bychom oba stáli před nelehkým úkolem. Ale věřím, že bychom oba obstáli. Tedy Ivan určitě.

Nejnovější snímek Horem pádem zvedl ihned po premiéře velkou vlnu zájmu. Bylo to lákavým hereckým obsazením nebo spíš očekáváním, jaký bude nový film režiséra Jana Hřebejka?

Těžko říct, ale je dost pravděpodobné, že jsme se s premiérou trefili prostě do okamžiku, kdy lidé náhle potřebovali utratit peníze za vstupenky.

V tomto filmu hrajete Frantu-fotbalového fanouška. Jaký máte vztah k fotbalu a ke sportu vůbec?

Musím se přiznat, že sport mi nevadí. Jsem aktivním sportovcem, fotbal již ale nehraji, neboť je to příšerně namáhavé. Já mám raději sporty duchovnějšího rozměru. Kupříkladu postávání, okounění nebo polehávání.

Která role z těchto filmů vám osobně byla nejmilejší?

To zůstane navždy skryto v mém srdci. Ano, je to tajemstvím. Nejen pro vás, ale i pro mne samotného.

Kromě filmových rolí hrajete také divadlo. Můžeme Vás teď někde v nějaké roli vidět?

Hraji v Dejvickém divadle - v představení Oblomov - roli Alexeje Alexejeva. Doporučuji shlédnout. Během představení se v baru prodávají, mimo jiné, skvělé chlebíčky s pomazánkou z ježdíků. No a v divadle Sklep. V Mlýnech a ve výběrové Besídce.

Je pro vás jednodušší stát před kamerou nebo před publikem v divadle? Anebo na pódiu? (Narážím samozřejmě na jednu z vašich dalších aktivit skupinu Mig 21.)

Není snadné ani to ani ono. Obojí si žádá notnou dávku odvahy, možná až drzosti. Ale při ztrátě soudnosti to je vcelku jednoduché obojí.

Jak vás napadlo založit hudební skupinu - byl to sen z dětství?

Ano. Ale kromě toho nebylo taky zrovna do čeho píchnout. Člověk, když se nudí přijde na různé nápady.

Vyšla vám tři CD, poslední Pop pop pop bylo nedávno pokřtěné a patrony byly děti členů skupiny. Jak vznikl tento nápad?

Znáte děti. Trochu se chtěly přiživit na slávě svých otců. Nu což, nemějme jim to za zlé, koneckonců sami jsme nebyli jiní.

Nechal jste se slyšet, že toto CD je poslední. Tvůrčí múza už vyhlásila stávku?

Ne ne! Žádná stávka! Naopak. Myslel jsem tím spíš, že toto CD je zatím poslední v řadě našich CD.

Chystáte nyní něco nového, ať už na poli hudebním či hereckém, na co byste chtěl čtenáře nalákat?

Ano. V únoru a březnu vyrážíme na turné s Migem. POP POP POP tour. Bude to mazec. Kluby, sály, kulturní domy, šatny, hotely, sprchy, auto, diváci, hlavně tedy divačky, děsnej hukot! No a hlavně hudba! Hudba hudba. Kvůli ní to vlastně všechno děláme.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006