O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Na stojáka aneb švandoprdka

autor : Jitka Lenková , vydáno : 14. 12. 2004

Na stojáka si obvykle dáváme pivko v bufetu. Tentokrát HBO přináší i pořad téhož jména, se kterým se můžeme (můžete) premiérově vidět 17. prosince ve 22 hod. O co jde? O nic menšího, než že ten, kdo se domnívá, že dokáže lidi pobavit a rozesmát, tak učiní. Vezme do ruky mikrofon, svoji jedinou pomůcku, a na stojáka lidi baví. Prý to má dlouhou, ještě předtelevizní tradici, a to v anglických a amerických hospodách. Jistě, matně si vzpomínám, že tento žánr existuje a že občas pronikl i do americké filmové produkce. A že se takovýmto jedincům říká komici.

HBO se nyní pokusilo, povzbuzeno úspěchem v Polsku, implantovat tento svébytný žánr do Čech (a potažmo i na Moravu, Slezsko a také Slovensko). I my zde máme své komiky a tak by se zdálo, že je na první pohled odkud brát a že to není tak špatný nápad. Program slibuje i hvězdná jména (např. Luděk Sobota), jiným se vyhýbá (Petr Novotný). Měly by se objevit i objevy, tedy tváře dosud zcela neznámé.

V předpremiéře nám byl dáno shlédnout první díla „Stojáka“ a mé dojmy jsou rozpačité. Jako by to, co může fungovat v téměř klubovém prostředí Lucerna Music Baru, už i v malém kinosálku ztrácelo své kouzlo. (A co teprve doma v obýváku u televize, hrne se na jazyk otázka.) Producent Ondřej Trojan sám přiznal, že odpolední generálka byla, a to i díky technickým problémům, poněkud rozpačitá, zato večerní natáčení naostro bylo tak skvělé, že nebylo třeba ani domíchávat smích publika. A také to, že tento první díl on sám považuje za nejvíc „inťošský“ a že ty další budou jadrnější (v Polsku jsou prý hodně jadrné a hodně úspěšné).

Asi je třeba opravdu se naladit na jednotlivé herce a pozitivně je akceptovat. Jako naprosto vynikající se jeví Tomáš Hanák, diktátorský (doufám, že jen hraně) k publiku v úvodu a až dojemný při přednesu (své?) básně Voják a bodák. Musím přiznat, že natočené publikum se bavilo naprosto skvěle i na skeči Tomáš Matonohy, který ztvárnil hluchoněmého Španěla Pedra, nadšeného tanečníka flamenga i na jiných místech. Snad se budete bavit stejně skvěle. Sám producent svoje dílo charakterizoval jako „švandoprdku“ a pokud se bude divákům opravdu líbit, přijdou na řadu další pokračování.

Foto: http://hbo.mediacapitol.com/nastojaka/

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006