O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Smyslné ženy v pojetí Emanuela Juliana Kodeta

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 14. 12. 2004

Že si přirozenost ženského těla zaslouží něžnou pozornost při každé příležitosti je přesvědčen i pan prezident Václav Klaus. Hned po příjezdu ze zahraničí v podvečer třetí adventní neděle si vyhradil čas k oslavě dívčí krásy na fotografiích modelů sochaře Emanuela Juliana Kodeta (1880-1955), jednoho z průkopníků při uměleckém odtabuizování nahoty v dobách posledních císařů a králů v Čechách (František Josef I., Karel I. z habsbursko-lotrinské dynastie) a prvních československých prezidentů, počínaje Tomášem Garykem Masarykem.

Kristian Kodet a Václav Klaus Platýz v adventu

Část Emanuelova díla zpřístupnil dne 12.12.2004 zrakům v prostorách pražského Platýzu jeho synovec Kristian Kodet, (malíř, vycházející z belgické a švýcarské školy, ovlivněný pobytem v Americe, zakladatel táborského muzea Kodet a dalších galerií). Po jeho úvodním slovu k vernisáži, doplněném Miroslavem Donutilem bylo možné se chvilku vznášet s libými pocity vyvolávanými zrakovými vjemy.

Emanuel Julian Kodet M.Donutil a K.Kodet u fotografií

Vzácnost zdánlivé všednosti života, jemná fantasijní barevnost při černobílém neodlučném sepjetí čarovných múz s prostředím číší z okamžiků mateřství, ze zamyšlení a z přímých výzev vypínajících se ňader i z tajemného magnetismu oblých tvarů hýždí, zachycených v Julianových aktech. Kodet při své tvorbě ženám v prostém prostředí zachovává důstojnost i v smutné válečné době. Zachycuje v nich naději na trvání života.

z tvorby E.J.Kodeta Obdivovatelé v opojení

Smyslné ženy přitahují smyslné muže. Není divu, že se zde sešli různě zaměření obdivovatelé. Vedle mediálně v Česku známých, veselých hereckých tváří Meky Žbirky a Jiřího Krampola přivábili umělecké múzy i tiché intelektuály, které v našich zemích již tradičně objevuje svět. (např. Václava Kotěšovce zmiňují autoři v knize o 2 tisících nejvýznamnějších intelektuálech světa - „2000 Outstanding Intellectuals of the 21st Century“).

Výstava přilákala i ženy

Co láká na výstavách uměleckého ztvárnění ženského těla zástupce něžného pohlaví, zda je to obdiv k aktům, či prostá všudypřítomná zvědavost nebo touha prozřít čarovné kouzlo, které po celá staletí způsobuje, že tvary svůdných dam uchvacují muže, dokáží inspirovat k tvorbě, k bádání, k soutěživosti i k ničivým válkám, nám asi žádná návštěvnice neprozradí.

Láska prochází žaludkem

Zatímco jedni omámeni prohlídkou spřádali v myslích plány, jak promění rozhořelé tužby v realitu, jiní se snažili skrýt plamínky v očích a utlumit hormony lásky požitím malých sýrových, vaječných a kaviárových jednohubek nebo i větších kousků, které se nabízely na prostřeném stole.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
E.J. KodetJan2-. -1. 2004, 15: 0
   E.J. KodetLudmila / autor1-. -0. 2005, 17: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006