O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Život a smrt Petra Sellerse

autor : Markéta Bardová , vydáno : 14. 12. 2004

Nový film Život a smrt Petera Sellerse popisuje tohoto herce v pronikavém světle jeho soukromých i profesionálních vzestupů a pádů. Geoffrey Rush v tomto filmu hraje nepříliš slavného komika, který přinášel smích miliónům Britů skrze rozhlasovou show stanice BBC. Posléze se stává hercem a proslaví se díky postavě komisařeClouseaua ve filmech o Růžovém panterovi.

Film se nevyhýbá ani pozadí jeho soukromého života plného prázdnoty, hýření a násilí. Geoffrey Rush dal své postavě v tomto filmu to, co předvedl již v Záři, lidský rozměr. Přesto – anebo právě proto nás nenechá nikdy příliš spadnout po hlavě do tohoto příběhu a projevit opravdový zájem.

Jak objevit tajemství Sellersova života, který o sobě kdysi řekl: „Bývaly doby, kdy se mé já skrývalo za tou maskou, kterou nosím, nechal jsem si jej ale odstranit.“ A jak to vše potom zahrát?

Režisér Stephen Hopkins (Lovci lvů, Predátor 2) se nesnažil zachytit Sellersův život „a smrt“, ani se nám to nesnaží namluvit. Jen nám servíruje mnoho ze Sellersových tváří a podob. Nezabývá se jeho dětstvím, a tak Sellerse nacházíme v období jeho účinkování jako moderátora a scénáristy v zábavném rozhlasovém pořadu. Prožíváme s ním první pokusy, jak se dostat k filmu a zakoušíme chuť jeho prvních úspěchů. Stoupáme s ním na cestě ke slávě, vydlážděné filmy, jako jsou série o Růžovém panterovi, dále Dr. Divnoláska aneb jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu, či Byl jsem při tom, film, jehož natočení bylo Sellersovým velkým snem a zřejmě jednou z mála věcí, na kterých mu opravdu záleželo.

Režisér se nevyhýbá ani Sellersovu vztahu k rodině, zvláště jeho blízkému vztahu k matce. Na jeho prvním manželství s Peg je, mezi jinými, vykreslena i sobeckost a jakási osobnostní mnohojakost. Sellers do tohoto manželství přináší jakousi vyprahlost a frustraci z nenaplněných hereckých a životních ambic, kterými jen čas od času probleskuji téměř zapomenutá láska a radost. Jsme též seznámeni s jeho milostným vzplanutím ke krásné Sophii Lorenové. A jsme svědky jeho další svatby s mladou herečkou Anne, kterou zanedlouho opustí. A tak ho nacházíme na sklonku života opuštěného.

Tento velký herec a komik zemřel ve věku 54 let. Film Život a smrt Petera Sellerse nám nabídl krasohled a my jsme jím mohli celých 122 minut otáčet sem a tam. Viděli jsme mnoho, kaleidoskop nabídl krásné i méně líbivé obrazy tohoto člověka, přesto jich ještě mnoho zůstalo skryto.

Zajímavé je ztvárnění, kdy k nám čas od času promlouvá některá z postav, která se časem promění v Petera Sellerse, který je za daného člověka převlečen a naopak. Děj je tak zajímavě okořeněn názory lidí obklopujících Sellerse a zároveň zde chybí nejistota, zda se nejedná jen o další rozměr Sellersova světa.

Pokud patříte mezi milovníky Sellersova rozsáhlého hereckého díla či vás zajímá osud zajímavého a rozporuplného člověka, nenechte si tento film v kinech od 20. ledna, 2005 ujít.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: Článekctitel díla1-. -0. 2005, 18: 1
Take je dobryPetra2-. -0. 2005, 21: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006