O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Oslavte Mozartovy narozeniny

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 15. 12. 2004

Slavnostní koncert k 249. výročí narození proslulého skladatele Wolfganga Amadea Mozarta přichystalo na leden Národní divadlo v Praze. Tato hudební událost, která se v repertoáru již stala tradicí, se uskuteční na scéně Stavovského divadla, tedy na téže scéně, kde v roce 1787 poprvé zazněl Mozartův Don Giovanni pod mistrovou taktovkou.

Koncert se uskuteční 27. ledna 2005 od 19:00 ve Stavovském, bývalém Nostitzově, divadle v Praze pod patronátem paní hraběnky Mathildy Nostitz. V průběhu večera zazní Mozartovy skladby „Sonáta pro flétnu a harfu“ a „Dvojkoncert pro flétnu a harfu za klavírního doprovodu“ a také dvě skladby známého klavírního virtuosa J. L. Dusíka „Sonáta c moll pro harfu a sólo“ a „Grandduo pro klavír a harfu“. Dvojkoncert pro flétnu a harfu je přitom jediným Mozartovým dílem, ve kterém je slyšet harfa. Skladba vznikla v Paříži v roce 1778 se zřetelem na hudební vkus francouzské aristokracie.

Jedinečný hudební zážitek kromě programu a působivých historických prostor Stavovského divadla slibují i jména umělců. Na harfu se představí mladá, nicméně již světově známá interpretka Kateřina Englichová, držitelka 1. ceny v prestižní soutěži Pro Musicis International Award v New Yorku. Na klavír zahraje vynikající sólista a vyhledávaný komorní hráč Daniel Wiesner, trio uzavírá neméně talentovaný flétnista Jan Machat.

Vstupenky na koncert se již prodávají v pokladnách Národního divadla. Cenové rozpětí je od 30 Kč (1 EUR) do 1000 Kč (32 EUR). Rezervovat je jde rovněž on-line na adrese www.narodni-divadlo.cz, nebo je objednat e-mailem (ntprague@narodni-divadlo.cz, info@narodni-divadlo.cz).

Pražské Stavovské divadlo vzdává koncertem hold mimořádné osobnosti Wolfganga Amadea Mozarta, jeho tvorbě a v neposlední řadě Mozartovu vřelému vztahu k českému národu a především pak k Pražanům, který dokladují Mozartovy lichotivé výroky „Moji Pražané mi rozumějí“ či „Můj orchestr je v Praze“.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006