O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Chagallovy biblické cykly v Albertině

autor : Compress , vydáno : 16. 12. 2004

Vídeňská Albertina pokračuje v sérii velkolepých výstav: po Albrechtu Dürerovi, Michelangelovi Buonarrottim a Petru Paulu Rubensovi vystavuje nyní velké biblické cykly Marca Chagalla.

Na počátku Chagallovy celoživotní práce s tématy Starého zákona stály ilustrace k Bibli pro nakladatelství Ambroise Vollarda na počátku 30. let minulého století a Chagallova následná cesta do Palestiny. První biblický cyklus z roku 1931 byl koncipován jako barevné kvaše, v 50. a 60. let vytvářel ruský umělec cykly litografií. Souběžně s tím, jak Chagall často sám sebe zobrazoval jako anděla, zprostředkovatele biblického poselství, vyrovnává se v biblických cyklech zároveň také se svou židovskou identitou.

Vhled do Chagallovy interpretace Starého zákona umožňuje ve vídeňské Albertině více než 150 vystavených maleb, akvarelů, pastelů, kvašů, leptů a litografií. Vrchol výstavy představuje 17 monumentálních pozdních děl zapůjčených z Muséee National Message Biblique Marc Chagall v Nizze. Chagall daroval tento cyklus v roce 1966 městu Nizza, které pro něj v roce 1973 zřídilo zvláštní muzeum. Zvláštní postavení v tomto cyklu zaujímá pět obrazů k Písni písní, držených v purpurově rudém tónu a zobrazujcících po autorově návratu z amerického exilu též návrat člověka do ráje.

Marc Chagall se narodil v roce 1887 v chudé židovské rodině ve Vitebsku. Ovlivněn ruským folklorem a východožidovskou náboženskou mystikou tvořil obrazy, gobelíny a skleněné tabulky plné vizí. Chagall platí za jednoho z nejvýznamnějších průkopníků moderny, jeho styl měl velký vliv na německé expresionisty. Zemřel 28. března 1985 v Saint-Paul-de-Vence.

Výstava „Marc Chagall. Mýty Bible“ probíhá od 3. prosince 2004 do 28. března 2005 v Albertině (Albertinaplatz 1, 1010 Wien). Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin, ve středu až do 21 hodin. Základní vstupné činí 9 eur, studentské 6,50 eur. Další informace na www.albertina.at.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006