O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Dokonalé Vánoce?

autor : David Budai , vydáno : 21. 12. 2004

Sám si někdy nedokážu připustit, že čas běží tak rychle. Prostě jsme se ani nenadáli a jsou tu Vánoce a s ním i všechen ten shon a šílenství. Je to ale zapotřebí? Proč se Vánoce staly z velké části komerční záležitostí? Odpověď je v podstatě jednoduchá…

Termín, kdy se začíná okolím šířit vánoční atmosféra se čím dál více vzdaluje od Štědrého dne. Je to trend pozorovatelný už delší dobu. Prakticky od konce listopadu se velké hypermarkety začínají odívat do vánočního kabátku, v televizi začínají převládat reklamy na výhodné vánoční půjčky a časopisy i internet se začínají plnit články o tom, jaké cukroví se peče, na co nesmíme zapomenout a podobně. Já sám se přiznám, že tento rok jsem se vánoční atmosféře prakticky vůbec neoddal. Možná právě proto mě to donutilo napsat tento článek a zapolemizovat, zda jsem o něco důležitého nepřišel.

Oproti loňskému roku si vůbec neuvědomuji, že Štědrý den je za dveřmi. Zatímco loni jsem lítal s foťákem a fotil výzdobu v hypermarketech nebo sněhové závěje, letos jsem tomu moc nedal. Možná je to právě proto, že se zatím o sněhu moc mluvit nedá. Když samozřejmě pominu zahlcené zpravodajství o tom, jak řidiči nezvládli situaci, v mém městě není po nějakém sněhu ani stopy. Kdo ví, v čem to vězí…

Ani různé vánoční nabídky mě nijak nevzrušily. Že je čas myslet na kupování dárků mi připomínaly jen již zmíněné televizní reklamní spoty. Nakonec jsem to vyřešil jednoduše. Řekl jsem, ať si každý koupí co chce a že mu dám peníze. Nějakou drobnost k tomu a je to vyřešené. Dá se říct, že až velmi flegmatické myšlení na mladého studenta, nicméně mně to tak nepřijde. Nechápu lidi, kteří si kvůli dárkům berou neskutečné půjčky nebo se minimálně nechají nalákat na takové akce typu: kupte teď, plaťte až po Vánocích! A lidi kupují, společnosti zabývající se půjčkami si mnou ruce a všichni jsou šťastní. Jsme přece lidi, komerce nás pohltila.

Copak se symbolem Vánoc staly jen hodnotné dárky? Pryč je krásná vánoční atmosféra, pohoda a to vše, co Vánoce byly dříve? Určitě ne úplně, ale troufnu si říct, že v mnoha případech ano. Místo užívání si klidu doma, lítáme po obchodních centrech, sháníme dárky, cukroví a nevíme, kde dříve skočit. Lidé jsou nervózní, všude se tvoří fronty, autobusy jsou přecpané. Všichni už chtějí být doma a sledovat nějaký pořad v televizi.

A to je další věc, která nás pohltila. Vánoce se tráví výhradně před televizí. Není přece nutné nikam chodit, stejně je venku zima a televize nám nabízí tolik zábavy… Jsme doslova zahlceni upoutávkami na kouzelné Vánoce a dárky v podobě nabitých programů. A že jsou to všechno stokrát opakované filmy a pohádky, nad tím se nikdo nepozastaví. Co je dobré, to se přece počítá!

Nevím jestli je to změna k lepšímu, zjevné však je, že je to způsobeno současným životním stylem, uspěchanými dny a celkovou nervozitou obyvatel planety. Svět je rychlejší a vše se rychleji odehrává. Na nějaké pravé Vánoce můžeme jen nostalgicky zavzpomínat.

Proč ale říkám pravé Vánoce? Tyto snad nejsou pravé? Prožíváme je takto všichni a nic zvláštního na tom nevidíme. Myslím, že tím, jak jsem letos vánoční shon nezahrnul do běžného života, jsem o nic nepřišel. Je čas odsunout tyto svátky mezi položky, které vnímáme jako prostě něco normálního…

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006