O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Co peče na Vánoce naše redakce 3.

autor : Redakce , vydáno : 22. 12. 2004

Banánové kuličky - Ožralé švestky - Ferrero - Celozrnné sušenky - Vánoční cukroví z vařených brambor - Burizonová vánoční pochoutka

Banánové kuličky

Suroviny: balíček kulatých piškotů, 2 - 3 banány, loupané mandle, rum, čokoládová poleva

Postup: Polovinu piškotů si položíme rovnou stranou nahoru, banány nakrájíme na 1 cm široká kolečka a položíme na piškoty. Přikryjeme další vrstvou piškotů, které jsme namočili v rumu rovnou stranou dolů, takže vzniknou kuličky. Nalijeme rum do misky, piškot napíchnutý na párátku ponoříme do rumu, pouze krátce, a napíchneme celou kuličku dohromady. Hned poléváme čokoládovou polevou a ozdobíme mandlí. Uložíme na 24 hod. do chladna.

Ožralé švestky

Postup: Sušené švestky zalijeme rumem a necháme hodinu odležet. Potom do nich dáme mandli. Takto upravené švestky dáme do papírových košíčků a zalijeme čokoládou. Nakonec je necháme ztuhnout v chladnu.

Ferrero

Suroviny: 100% tuk, 1 kondenzované mléko, 2 čokoládové pudinky, lískové oříšky nebo mandle

Postup: Rozpustíme tuk, přidáme mléko, necháme vařit a přidáme pudink Necháme převařit a vymícháme. Po zchladnutí tvarujeme kuličky, vkládáme lískové oříšky a obalujeme v nasekaných oříšcích nebo mandlích.

Celozrnné sušenky

Suroviny: 31 dkg ovesných vloček - jemných, 31 dkg celozrnné mouky, 3 dkg obilných klíčků, 25 dkg rostlinného tuku, 12 dkg moučkového cukru, 1 celé vejce, 1 prášek do pečiva, rozinky Podle chuti: mandle, ořechy, kokos, kandované ovoce, skořice,čokoláda nebo kakao (dle vlastní fantazie, nebo co dům dá)

Postup: Po upečení můžeme obalit v moučkovém cukru s vanilkou, nebo celé polít či jen pocákat čokoládou. Popřípadě 2 sušenky slepovat k sobě marmeládou.

Vánoční cukroví z vařených brambor

Suroviny: 250 g uvařených brambor (vaříme ve slupce), 250 g ztuženého pokrmového tuku, 250 g hladké mouky, moučkový a vanilkový cukr na obalení

Postup: Uvařené brambory oloupeme a najemno nastrouháme, tuk nastrouháme nahrubo. Přidáme mouku a vypracujeme hladké těsto. Vyválíme plát silný asi 2 mm, ze kterého vykrajujeme různé tvary. Pečeme dorůžova a ještě teplé upečené cukroví obalujeme ve směsi cukrů.

Burizonová vánoční pochoutka (nepečené cukroví)

Suroviny: 300 g cukru krupice,1 slazené kondenzované mléko, 250 g másla, 2 - 3 balíčky bílých burizonů.

Postup: Z cukru připravíme karamel. Do karamelu přidáme slazené mléko a máslo. Důkladně promícháme, aby se suroviny spojily, a nakonec vmícháme burizony. Ještě zatepla tvarujeme kuličky. Necháme ztuhnout.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006