O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Kam do divadla po Vánocích

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 26. 12. 2004

Vánoční přejídání skončí vyhladověním. Vyhladověním duchovním (alespoň doufám) a začnete se pídit kam za kulturou. A bude to snadné, hned po Novém roce nás čeká v pražských divadlech řada nových inscenací.

6. a 7. ledna doporučuji navštívit Divadlo Ponec a shlédnout představení současného tance Mirky Eliášové „Deep space – hloubka prostoru“. Skládá se ze tří částí – strukturované improvizace využívající základní principy a postupy choreografa Williama Forsytha, duetu Pavlíny Černé, který vznikl během jejího studia na Folkwang Schule v Essenu a nové choreografie s názvem „Kapka v moři“ o nekonečném prostoru, který někde přece končí.

Divadlo Na zábradlí uvede 10. ledna českou premiéru současného skotského dramatika Davida Eldridge „Pod modrým nebem“ (Under the Blue Sky). Hru o rozdílu mezi láskou a přátelstvím, o tom jak je slastné být poslouchán a vyslyšen a také o tom, že i učitelé si někdy neví rady. Měla premiéru v roce 2002 v Theatre Upstairs v Londýně a v této souvislosti o autorovi napsali: „Originální mladý hlas, který udělal úspěšný krok od příslibů k naplnění.“

Překlad Petr Onufer, hrají Ela Lehotská, David Švehlík, Magdaléna Sidonová, Igor Chmela, Jana Preissová, Igor Bareš, režie Michal Dočekal.

„Teď je konec století. Lidi se ohlížejí a snaží pochopit, co jsme zač. To je přirozený. Je taková doba. Máme vzdělání a jsme zvyklí svět kolem sebe vysvětlovat. A učíme. Tak bychom z toho všeho měli mít větší rozum než všichni ostatní. Jde přece o nás. Co jsem udělal a co jsem neudělal. Co dělám a nedělám a taky jak se rozhodnu, že si to zapamatuju. Rozumíš mi? Tomu, co říkám? Cokoli jinýho je totiž naprostý popírání zodpovědnosti. Normální svinstvo. Tomu věřím já.“

David Eldridge (1974) je současný skotský dramatik.

Po vánočně novoroční pauze do Archy zavítá Husa na provázku s přehlídkou projektu „Sto roků Kobry“, kterou 12. ledna zahájí Dostojevského „Raskolnikov – jeho zločin a jeho trest“ v režii Vladimíra Morávka.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006