O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků

autor : Compress , vydáno : 29. 12. 2004

Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků, „nejvídenštější“ ze všech vídeňských koncertů, je už řadu let světovou událostí. Přímo ve Zlatém sále Musikvereinu se koncertu může zúčastnit 2000 posluchačů, ve stejný okamžik ho však v přímém přenosu lze sledovat v televizi na celém světě. Vysílání přímého přenosu z vídeňského Novoročního koncertu připravila na 1. ledna nového roku i Česká televize.

Symfonický orchestr Vídeňských filharmoniků je po celém světě proslulý interpretací valčíků Johanna Strausse. Historie souboru sahá až do roku 1842, přičemž Straussova hudba začala v jeho repertoáru nabývat na významu teprve v posledních desetiletích 19. století. Ovšem opravdovou straussovskou tradici filharmoniků založil až koncem 20. let minulého století Clemens Krauss, který je až do dnešního dne považován za nejvýznamnějšího vyznavače této hudby: 11. srpna 1929 dirigoval při Salcburských slavnostech program složený výhradně z děl Johanna Strausse. Úspěch tohoto vystoupení vedl ke každoročnímu uvádění podobně komponovaných koncertů (do nich byli samozřejmě zařazeni také další příslušníci dynastie) a předznamenal rovněž pozdější Novoroční koncert. Ten se poprvé uskutečnil – trochu paradoxně – v silvestrovský den, 31. prosince 1939 ve Zlatém sále Spolku přátel hudby (Musikvereinu). Na Nový rok, 1. ledna, se koncert pořádá od roku 1939.

Obrovský zlom v celosvětové recepci této každoroční významné události vídeňského hudebního života znamenal počátek přímých přenosů v televizním vysílání v roce 1959; díky těmto televizním přenosům se Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků stal symbolem vídeňské hudby. Koncert plánovaný na Nový rok 2005 se uskuteční pod taktovkou slavného dirigenta Lorina Maazela. Maazel Novoroční koncert dirigoval poprvé už v roce 1980 a má tak po čtvrtstoletí důvod k oslavě. Koncert je ovšem zároveň dárkem symfonického orchestru dirigentovi, který v březnu příštího roku oslaví své 75. narozeniny. Po Willim Boskovském, jenž Novoroční koncerty dirigoval v letech 1955 až 1979, je Maazel nejčastěji vystupujícím dirigentem v dějinách koncertu (dirigoval ho celkem jedenáctkrát).

Koncert složený z děl rodiny Straussů, ale také z hudby Franze von Suppého a Josefa Hellmesbergera jun. vyvrcholí tradičním závěrečným přídavkem valčíků Na krásném modrém Dunaji a Pochodem Radeckého. V České republice ho bude možné sledovat 1. ledna 2005 na druhém programu České televize od 11.15 hodin. Zapřisáhlí milovníci Novoročních koncertů Vídeňských filharmoniků se mohou radovat, na nahrávky koncertu nebudou muset čekat dlouho. Vydání záznamu na CD se plánuje již na 7. ledna, DVD by mělo následovat o deset dní později. Kdo by se chtěl napříště koncertu zúčastnit přímo ve Vídni, měl by mít na paměti, že vstupenky je nutné objednávat rok dopředu: přesně řečeno již 2. ledna, ani o den dříve, ani později.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006