O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Petardami se muži identifikují

autor : PlusPress , vydáno : 30. 12. 2004

Takříkajíc na kloub mužské zálibě v silvestrovských ohňostrojích, odpalování petard a další zábavné pyrotechniky se rozhodl přijít profesor psychologie Peter Walschburger z berlínské Svobodné univerzity. Zjistil, že snaha prezentovat se okolí co nejhlučnějším chováním je příslušníkům silnějšího pohlaví vrozená.

"Už v prehistorických společenstvích se muži snažili si navzájem imponovat tím, že tropili co největší kravál. Věřili, že rámusením a máváním hořící větví odeženou od svého obydlí a rodiny zlé duchy," uvedl Peter Walschburger.

Racionálněji uvažující ženy se podle něj této kratochvíle neúčastnily, mlčky ji však svým partnerům odpradávna tolerovaly.

"Snaha se navzájem děsit a být co nejhlučnější, se začíná projevovat už u chlapců ve věku sedmi let a vrcholí v období puberty. Ve zralém věku částečně odeznívá, nicméně při vhodných okolnostech se opět projeví," konstatuje psycholog.

V zemích střední a severní Evropy a na severoamerickém kontinentě takovou příležitost představuje především loučení se starým a vítání nového roku.

V jižněji položených oblastech našeho kontinentu a v Asii jsou lidé méně zdrženliví.

"Záminku ke střelbě z pušek do vzduchu a odpalování ohňostrojů jim poskytují také svatby, oslavy křtin nebo narozenin," připomněl Peter Walschburger.

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006