O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Dopis ze Srí Lanky

autor : Markéta Bardová , vydáno : 31. 12. 2004

Spousta neštěstí, válečných konfliktů, přírodních katastrof atd. mne nikdy úplně nezasáhla, vždy to bylo cosi, co se odehrávalo někde daleko a média tento můj pocit umocňovala. Během poslední doby jsem potkala lidi z různých končin naší Země a poznala jejich osudy. A tak jsem poslouchala kamaráda z Kosova, který mi vyprávěl o válce a přítele Somálce, jehož rodina byla málem zabita při etnických čistkách v Etiopii a popíjela jsem čaj s Palestincem a Izraelkou… a tak potkávám opravdové lidi, kteří dělají opravdové věci…

Třeba Nishad ze Šrí Lanky, který mě dokázal vždy rozesmát. A dnes jsem od něj dostala dopis. Přijel na prázdniny domů, aby je strávil doma s příbuznými a přáteli, z nichž většina je nyní nezvěstná. A tak přikládám dopis, abyste i vy měli možnost zahlédnout utrpení lidí na Cejlonu, ostrově který byl nazýván perlou.

Mí drazí,

Večer, 25. prosince jsem seděl na střeše s několika přáteli a obdivoval s nimi krásu našeho města, bělostné pláže jsme mohli vidět jen několik metrů od místa, kde jsme seděli. Oceán zářil modře s bílými napěněnými vlnami, zatímco kokosové palmy stály pevně a vysoko shlížejíce na malé děti, které si hrály na pláži. Jak se začalo stmívat, lidé se začali rozcházet do svých domovů a přáli si veselé Vánoce, těšíce se na zářivou neděli, která byla pro budhisty náboženským svátkem. Strávil jsem noc s přáteli a ráno se probudil a šel zpět domů. Jak jsme kráčeli na autobus, prohodil jsem několik slov se starým nevysokým mužem, který seděl u cesty hned vedle Galle Cricket stadionu. Snažil se urovnat svoji malou opravnu bot pod rozbitým deštníkem. Kolem něj se válelo několik starých a roztrhaných bot a malé kladívko, jehla a několik dalších věcí bylo v krabici vedle něj. Zeptal se mě, kolik je hodin. Řekl jsem mu, kolik bylo a zeptal se ho, proč pracuje ve svátek. Řekl, že v jeho životě neexistují žádné svátky. Připojil jsem se opět ke svým přátelům a nastoupil do autobusu. O minutu později nás míjela auta, náklaďáky, motorky a cokoliv, co se mohlo hýbat a nikdo, zdálo se, se neřídil dopravními předpisy. A řidič je následoval bez toho, aby se zeptal, proč se všichni chovají, jako by se zbláznili. Všechno, co jsme slyšel, bylo troubení aut, která opouštěla město bez jediného ohlédnutí zpátky. O několik minut později jsme slyšeli, že oceán se začal rozlévat do města. Jako někteří další, aniž jsme si uvědomili vážnost situace, jsme se rozhodli vrátit se do města a zjistit, co se stalo. Přez hustou dopravní zácpu a zmatené lidi se mi podařilo vidět Cricket stadion pokrytý hnědou bahnitou mořskou vodou. Už nebyla ani modrá ani klidná. A starý muž, který opravoval boty… který neměl nikdy v životě odpočinek… .

Pak jsme běželi o život. A po několik poslední dní jsem byl v šoku. Udivený. Vyděšený. Zamlklý, ale nakonec jsem dokázal dát několik slov dohromady. Zní to jako příběh; dokonce i mně to zní jako příběh, ikdyž to teď vidím v televizi. Ale moje město už tu prostě není. Lidé, které jsem znal odjakživa, místa, která jsem měl tak rád, celý můj život v Galle, ty děti, které žily u pláže, ti, kteří přišli do chrámu, ty děti, které přišli do nedělní školy a všichni ti, kteří celý život pracovali ve svátek a přišli ten den do práce… …

Posledních několik dní jsem viděl víc mrtvých těl než bych si kdy v životě dokázal představit a my jsme je nakládali na náklaďáky a traktory jako by byla dřevěnné krabice. Slyšel jsem příliš mnoho pláče dětí, které hledaly své rodiče, viděl matky hledající jejich právě narozené děti a otce hledající přísřešek pro rodinu. Když tohle vidím v televizi, smrt vypadá jako rostoucí čísla statistik, ale když držím studené mrtvé tělo pokryté vlhkým pískem a takřka nahé… …

Právě jsem se vrátil z města - nebo někdo by to mohl nazvat neorganizovaný zacákaný hřbitov - po tom, co jsme rozdávali pitnou vodu lidem bez přístřeší. Mnoho z nich zůstává v budhistických chrámech, kostelích nebo školách a vše, co si pamatují je, jak běželi o život. Zatímco jsem roznášel vodu a to, co jsme přinesli, snažil jsem se s nimi mluvit, abych jim pomohl cítit se líp, že jsou naživu, ale mnoha dospělým se nelíbilo, že jsem měl usměvnou odpověď téměř na všechno. A tak jsem se rozhodl strávit většinu času mezi dětmi.

Nishad

Doufám, že se mi toto podaří nějak poslat… … Právě teď nemám mnoho informací o tom, co můžete dělat ze zahraničí, protože jsem v poslední době odstřižen od zbytku světa, ale vypadá to, že toto by mohlo pomoci: www.lankafood.com/disaster_relief.htm

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006