O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Jak jsme přišli o hospodu

autor : Jitka Lenková , vydáno : 03. 01. 2005

Zákruty podnikání v Čechách jsou opravdu nevyzpytatelné. Žijeme v malé vesničce u Prahy. Manžel si vždycky přál bydlet na Šumavě, tady se mu to splnilo, chybí jen ty hory na obzoru, ale za mlhy je možné si je domyslet. Ještě před deseti lety tady vypadávala elektřina a hlavně v létě netekla voda, zatímco v Prášilech, které manželovi symbolizují vše to dobré šumavské, mají zámkovou dlažbu.

Upravené Prášily snadno trumfneme dezolátním zámkostatkem (zámkem přeměněným na státní statek), kde může televize natáčet zpravodajství z válečných konfliktů a nikdo nepozná, že není třeba v Kosovu. Tolik na úvod.

V naší vesničce je jediný obchod a jedna jediná hospoda. I tento dům má pohnutou historii a možná je snad i trochu prokletý? Po revoluci ho zakoupila na hypotéku s šílenými úroky pražská rodina s ideály většími než bylo zdrávo. Intermezza, kdy jim (i nám) hospodu sem tam zavřel hygienik pominu. Během pěti let se tato rodina rozpadla, její někdejší členové hospodu zřejmě nesplatili a pronajali ji jinému hostinskému.

A teď to bude konečně zajímavé. Naše soudnictví je pomalé, tady se však dopracovalo až k exekuci na bývalé majitele. Včera přijel soukromý exekutor a zabavil všechen alkohol včetně sudů s pivem. Problém je v tom, že tyto zásoby nepatřily dlužníkům, ale onomu hostinskému, který si hospodu pronajal. To ovšem exekutora nezajímalo. Onen hostinský bez piva atd. se prý může navrácení svých zásob domáhat jen soudní cestou, a to, jak víme, potrvá. Navíc zjevně hrozí, že jakmile zásoby doplní, exekutor mu je opět sebere. Hospoda je tak na suchu a tudíž zavřená a nedocílí ani té skromné tržby, kterou mívala. Nájemce hostinský tak nebude mít na zaplacení nájmu skutečným dlužníkům, ti toto nájemné tudíž nedostanou a mohou hostinského žalovat. Ledaže by mu zabavené zásoby použité exekutorem na zaplacení jejich dluhů z nájmu odečetli? Nicméně pořád je zde otázka ušlého zisku, dnes již za dva dny. Ono to sice bude tak sotva pár stovek – ale rostou na stromě?

No byl to 16. 12 2004 smutný den. Chtěli jsme tam totiž odpoledne zapít památku našeho dopoledne utraceného kocoura. Byl to můj dáreček k narozkám, bylo mu sedm, byl černobílý, jmenoval se Čiko a zřejmě někde sežral něco otráveného, snad otrávenou myšku? Hlodavce je totiž na vesnici nejjednodušší trávit. Kočky obvykle nemívají parte, ale jak praví Kazatel, můžeme říct že jejich duše je menší? Takže tohle má Čiko místo parte.

Mimochodem, nebyl moc chytrý, právě naopak. Nejradši se vyhříval uprostřed silnice před domem. Teď už aspoň víme, že ho nic nepřejede.

PS. Už zase máme otevřeno. Vysvětlilo se, že ne všechny zabavené věci patří hostinskému – dlužníkovi. Ze zabavených věcí se vrátilo pivo. Chybou nájemce bylo to, že si v hospodě nevyvěsil vlastní živnostenský list. Nevrátil se tvrdá alkohol, televize, rádio. Lavice a stoly jsou ozdobeny vkusnými žlutými exekutorskými nálepkami.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006