O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Austrálií táhnou šiky jedovatých ropuch

autor : PlusPress , vydáno : 05. 01. 2005

Obyvatelé metropole australských Severních teritorií hledí s hrůzou do nejbližší budoucnosti, v níž se mají před branami Darwinu objevit početné šiky žravých, jedovatých a překotně se množících obojživelníků. Šedohnědé bradavičnaté ropuchy obrovské (Bufo marinus) totiž provází pověst nemilosrdných vrahů všeho živého.

Na pátý kontinent se dostaly v roce 1935, kdy byly dovezeny z Havaje, aby pomohly vymýtit z plantáží cukrové třtiny hmyz. Nikdo v té době však nepředpokládal, že se jejich populace začne šířit tak překotným tempem a na své konto si připíše více škody než užitku. Podle dosavadních zkušeností prý žádné domácí zvíře nemá šanci ubránit se jedu, jež tyto žáby vystřikují ze žláz uložených za očima, a tak je každé setkání s nimi osudné.

Darwiňané se proto na ropuchy připravují jako na nepřátelskou invazi. V pevnosti proměňují zejména domácí bazény, aby jim odřízli přístup k vodě.

Na rozdíl od občanů se na ropuší armádu těší vědci. V jejím příchodu vidí šanci, jak vyvrátit nebo potvrdit mnohdy nepodložené zvěsti, které kolují kolem těchto živočichů. I mezi nimi se však najdou výjimky. Patří k nim zejména ti, kteří se starají o zdejší Národní park, jenž je součástí světového kulturního dědictví, a v němž našly útočiště četné ohrožené zvířecí druhy, mimo jiné trpasličí vačnatci. Ochránci parku se bojí, že by je množství nově příchozích ropuch, jimž rozhodně neschází nadměrná chuť k jídlu, mohlo doslova zdecimovat.

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006