O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Báječně smutné vzpomínky

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 10. 01. 2005

Máte-li rádi skutečně dobré fotografie a nevadí vám, že vás trochu rozesmutní, zajděte do Císařské konírny Pražského Hradu.

Josef Sudek je pojmem nejen ve fotografii, ale ve výtvarném umění vůbec. Už jen málokdo ale ví, že se ve své tvorbě nevěnoval jenom Praze, ale i některým krajinným partiím. V Císařské konírně je od 17. prosince do 20. března vystaven téměř neznámý cyklus inspirovaný tragickým osudem Mostecka. Josef Sudek v letech počátku největšího ničení této oblasti Čech – mezi roky 1957 - 1962 – vytvořil ojedinělou kolekci, která původně měla být další „panoramatickou“ knihou (po „Praze panoramatické“ z roku 1959). V období komunismu ale vyjít nemohla, jak pochopí návštěvník hned u prvních snímků.

Sudek svým objektivem zachytil umírající krásu krajiny těsně před tím, než se do ní zakously těžební stroje. Neretušované šedivé fotografie podávají jednoznačnou výpověď o barbarství člověka. Snímky posledních zdí před zbouráním typických staveb starého Mostu, nebo zvlášť truchlivá série okolí Humboldtky nutí k zamyšlení nad svým konáním i člověka současnosti.

Josef Sudek fotografoval velkoformátovými přístroji, své snímky nezvětšoval, nedělal výřezy, pečlivě je komponoval na matnici aparátu. Postrádají kontrast (stejně jako snímaná krajina) a mnohý amatérský fotograf by možná nad jejich šedivostí ohrnul nos – příliš by mu připomněly jeho vlastní nevydařené fotografie. Jenomže Sudek pečlivě a zásadově pracuje s neuvěřitelnou paletou šedi, která se k umírající krajině naprosto hodí.

Výstava je nadějným počátkem hradního výstavnictví, kterému po vyhnání Galerie Leica hrozilo podobné „zatuchnutí“ jako ostatním kulturním aktivitám Hradu od nástupu nového prezidenta. A nic nevadí ani to, že vnímavý návštěvník z výstavy nemůže odejít jinak než s rozbolavělým srdcem.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006