O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Želary oceněné na mezinárodním festivalu v Karáčí

autor : Redakce , vydáno : 12. 01. 2005

Autor hudby k českému filmu Ondřeje Trojana Želary, Petr Ostrouchov, získal cenu za nejlepší hudbu na 4. Karafilm Festivalu (pořádaném ve dnech 3.-12. prosince 2004) v pakistánském Karáčí. Soutěže se přitom účastnilo přes 100 filmů: z toho 28 celovečerních, 33 dokumentů a 42 krátkých filmů. Podle poroty Želary neměly v této kategorii vážnější konkurenci.

Festival, který pořádá společnost KaraFilm Society a jehož 4. ročník podporovala kromě British Councilu, Goethe Institutu a Generálního konzulátu Itálie i ambasáda České republiky, je největší a jediný mezinárodní festival v Pakistánu. Jeho cílem je podporovat nejen domácí filmy, ale také propagovat mezi širokou veřejností filmy ze všech zemí světa. Důkazem byl i tento ročník, v němž se sešly jak filmy pakistánské produkce a ze sousední Indie, tak i filmy z Evropy, USA nebo například Iránu. Nechyběly mezi nimi i velké americké trháky, jako animovaní Shrek 2 či Příběh žraloka, poslední film Toma Cruise Collateral, Spielbergův Terminál nebo na tři Oscary nominované britsko-lucemburské drama o vzniku slavného Vermeerova obrazu Dívka s perlou.

Právě posledně jmenovaný film si ze soutěže odnesl nejvíce cen: za ženský herecký výkon v hlavní roli (Scarlett Johanssonová), kameru (Eduardo Serra), adaptovaný scénář (Olivia Hetreedová) a nejlepší film. Úspěšný byl i indický film Raghu Romeo, který vybojoval ceny pro nejlepšího herce v hlavní roli (Vijay Raaz), herečku ve vedlejší roli (Saadiya Siddiquiová) a režii (Rajat Kapoor). Dvě ceny získala německá úsměvná komedie Goodbye, Lenin, a to za původní scénář (Wolfgang Becker, Bernd Lichtenberg) a mužský herecký výkon ve vedlejší roli (Florian Lukas).

Na festivalu byla ve světové premiéře uvedena řada snímků či dokumentů a většina filmů, včetně těch soutěžních, měla na festivalu pakistánskou premiéru. Jednou ze zajímavostí festivalu byla retrospektiva Rakhshan Bani-Etemadové, jedné z nejvýznamnějších iránských režisérek, stejně jako speciální přehlídka současné italské kinematografie či krátkých filmů z Velké Británie.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006