O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Zima neláká – jděte radši do kina!

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 15. 01. 2005

Začátek filmového roku již tradičně patří putovní jedenácté filmové přehlídce Projekt 100 – v současnosti stále ještě největší domácí akci v oblasti nekomerční kinematografie.

I letos se můžeme těšit na kolekci deseti významných filmů světové kinematografie. Přehlídka se bude konat ve 110 českých kinech (od 13. ledna do 30. dubna 2005) a na podzim přesídlí i na Slovensko.

Zahájení proběhlo ve středu 12. ledna v kině Světozor a jeho součástí byla značně opožděná česká distribuční premiéra filmu Miloše Formana TAKING OFF (USA 1971). V rámci večera byla i pokřtěna pozoruhodná kniha Jiřího Voráče Český film v exilu – Kapitoly z dějin po roce 1968 (Brno: Host 2004). V rámci přehlídky uvidíme ve čtvrtek 13. ledna od 19.30 v kině AERO (Praha 3) za účasti režiséra a hostů i obnovenou premiéru českého filmu „Vojtěch, řečený sirotek“.

Závěr festivalu v Praze bude patřit pražské premiéře filmu REVIZOŘI, která se uskuteční 27.ledna v kině Světozor od 19.00 v průběhu slavnostního zahájení Dnů evropského filmu.

Hlavním pořadatelem v České republice jsou Městská kina Uherské Hradiště, ve Slovenské republice Asociace slovenských filmových klubů, spoluorganizátorem je v ČR Asociace českých filmových klubů.

Festival nabídne desítku slavných děl filmové historie i současnosti. Většina z nich již získala velká mezinárodní ocenění, některá je získat ani nestihla, protože v době jejich vzniku ještě žádné velké festivaly neexistovaly. V každém případě se ale hluboce zapsaly (a nebo ještě zapíšou) do filmové historie a jejich přítomnost v naší distribuci zcela jistě potěší každého milovníka filmového umění.

Uvidíme filmy „Moderní doba“ (Modern Times), USA 1936, „Vojtěch, řečený sirotek“, ČSSR 1989, „Otec na služební cestě“, Jugoslávie 1985, „Kdo se bojí Virginie Woolfové?“, USA 1966, „Vera Drake - žena dvou tváří“, Anglie 2004, „Taking Off“, USA 1971, „Metropolis“, Německo 1927, „Plechový bubínek“, SRN/Francie/Polsko/Jugoslávie 1979, „Půlnoční kovboj“, USA 1969 a „Revizoři“, Maďarsko 2003. Tradiční součástí přehlídky je i uvádění krátkých filmů. Měly by se objevit hned tři krátké české filmy. Mezi nimi „Pelargónie“, ČR 2004 a „Mechanika“, ČR 2002.

Více informací o jednotlivých filmech i celé přehlídce najdete na www.artfilm.cz/projekt-2005.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006