O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Hvězdy září na Zábradlí

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 17. 01. 2005

Nová inscenace Davida Eldridge „Pod modrým nebem“ v Divadle na Zábradlí nezklame zvláště studenty a možná ani učitele.

Čímž nechci tvrdit, že ostatní to nebude zajímat. Naopak. Problémy a emoce řešící tři učitelské dvojice se nevyhýbají žádné skupině povolání. Snad jen učitelé jsou více postiženi svým povoláním a proto je jejich způsob komunikace i celého přístupu ke světu paradoxnější, a tím i komičtější. Zábradlí prostě navazuje na ty nejlepší ze svých tradic.

A které hvězdy září? Především překladatel Petr Onufer, pro něhož je obtížný Eldridgeův text prvotinou. S autorem se měl příležitost před lety osobně seznámit na semináři pořádaným Britskou radou a „Under the Blue Sky“, kterou jim Eldridge předčítal, ho tak nadchla, že se pustil do překladu bez jakéhokoli zadání. Postup u nás dost nevídaný.

Přes poměrně nudnou první epizodu, v níž Ela Lehotská a David Švehlík působí, jakoby text vůbec nepochopili a režisér Michal Dočekal byl neschopen jim ho vyložit, zazáří v epizodě druhé Magdaléna Sidonová. A hvězdný herecký koncert rozehrávají v části třetí Jana Preissová s Igorem Barešem. Je to ovšem vůbec poprvé, kdy jsem viděl, jak někdo byl dokonce ještě lepší než Jana Preissová (s výjimkou manžela, ale o tom se pochopitelně nehovoří). Nicméně to je vinou autora a textu, nikoli divadelního umění. Bareš je (až na krátkou výjimku během nekonečného monologu partnerky) neuvěřitelným gejzírem nápadů a humoru, který i z poněkud zapšklého stárnoucího profesora dělá životaschopnou postavu, na níž divák dlouho nezapomene.

Nejslabším prvkem představení je bezesporu scéna Davida Marka, která je i – přes objektivní obrovská omezení divadelním prostorem Zábradlí – šedá, nevýrazná a nehrající.

Večer uběhne ve vynikající náladě a vůbec nevadí ani to, že divák je ke své židli přikován bez přestávky dvě hodiny.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006