O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Výstava, kterou naštěstí neuvidíte

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 17. 01. 2005

V pondělí 10. ledna otevřela Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR ve svých kuloárech výstavu „Milenium“ Josefa Fronka. Naštěstí jak na vernisáž, tak i do výstavních prostorů se dostanou jen vyvolení.

Pominu-li, že kuloáry Sněmovny nejsou tím nejvhodnějším výstavním prostorem už samy o sobě, zejména pro bezpečnostní opatření, která brání volné návštěvě výstavy, vstup do nich je od pondělí 10. ledna jako krokem do hluboké malířské minulosti. Brněnský výtvarník Josef Fronk zde představuje deset svých obrazů Prahy a i v úvodním slově katalogu se hlásí k odkazu slavných portrétistů Prahy Antonína Slavíčka a Oskara Kokoschky, aniž by na ně nějak viditelně navazoval (kromě tématu, samozřejmě). Spíše připomínají neblaze proslulé období socialistického realismu reprezentované Antonínem Pelcem. Z obrazů se naprosto vytratil půvab Prahy, rozpadá se do jednotlivých bodů a čar, které splývají v jakési barevné ornamenty. Pohled na obrazy zanechává v divákovi pocit rozervanosti a nikoli (jak autor proklamuje) dojem pohybu a změny.

Vrcholem pak ale je několik obrazů Londýna, které jakoby vypadly ze skicáře nepříliš nadaného žáka. Nezapřou sice, že autor v Londýně byl, ale neznalého člověka by jistě dokázaly od návštěvy odradit.

Je otázkou, kdo, proč a podle jakého klíče expozici v Poslanecké sněmovně připravuje. Je také otázkou, zda tyto obrazy jsou právě to, co našim poslancům konvenuje. To by nebylo nejlepší vysvědčení. Každopádně těm z nich, co mají vkus a alespoň trochu přehled ve výtvarném umění, každodenní setkávání s Fronkem nezávidím.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006