O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Liberečtí záchranáři pobudou na Srí Lance půl roku

autor : PlusPress , vydáno : 19. 01. 2005

Sedmnáctičlenný záchranářský tým liberecké organizace Hand for help odletěl v pondělí 17. ledna z pražského letiště v Ruzyni do hlavního města Srí Lanky Colomba. Tam se připojí ke svým čtyřem kolegům, kteří na ostrov postižený přírodní katastrofou odcestovali již minulý týden jako organizační předvoj. Letecký speciál veze přes dvacet tun nákladu a v Colombu přistane v osm hodin ráno místního času. Pediatrická ordinace, kterou liberečtí záchranáři zřídí v oblasti města Gale na jihu Srí Lanky, zahájí léčení dětí již v pátek. Předpokládá se, že bude rozšířena o gynekologicko-porodnické oddělení.

Po příletu na Srí Lanku se celý tým přesune do oblasti města Gale. V Colombu je již připraven konvoj nákladních automobilů, který převeze veškerý náklad z letiště. „Srílanská strana si přeje, abychom prodloužili misi o další tři měsíce, takže budeme bojovat o další peníze,“ uvedla dnes v letištní hale tisková mluvčí organizace Hand for help Jana Eichlerová.

Šéf mise Jaromír Dolanský doplnil před odletem nejčerstvější informace. „Vlastní vyslání týmu na tři měsíce, jak bylo původně v plánu, by vyšlo asi na šest milionů korun. V této sumě však nejsou zahrnuty náklady, které musíme zajistit – nákup stanů a dalšího zdravotnického materiálu,“ uvedl. Podle Dolanského se náklady zvyšují i tím, že srílanská strana požádala český tým, aby na místě vybudoval i gynekologicko-porodnické oddělení. „To je odborně i ekonomicky velmi náročné. Naštěstí se nám ozval docent MUDr. Josef Donát z královéhradecké nemocnice, který přislíbil, že celou odbornou část gynekologické a porodnické části převezme se svým týmem. Celou záležitost vzala za svou i Lékařská fakulta University Karlovy, která nám přislíbila odbornou garanci,“ dodal Dolanský. Pracovníci gynekologické a porodní části odletí podle jeho slov na Srí Lanku po 28. lednu.

Dolanský ocenil vstřícnost ČSA, které přesun týmu do jihovýchodní Asie zajišťují. Zmínil se i o stravování záchranářů, kteří obdrželi potraviny v rámci charitativního projektu Štědrá ruka od společnosti Delvita, a.s. „Potraviny – asi jednu tunu - zatím máme zajištěny pro potřebu tříměsíční mise. Část z daru Delvity vezeme dnes, část ponecháváme ještě v ČR. Budeme-li prodlužovat pobyt o další tři měsíce, budeme muset další potraviny doplnit,“ řekl Dolanský. V této souvislosti podotkl, že v případě potřeby je možné zásobovat se přímo na místě z místních zdrojů. „Nechceme být ale nikomu na obtíž, my jdeme pomáhat. To znamená - co si s sebou přivezeme a co nakoupíme, to budeme využívat,“ dodal Dolanský. Nevyloučil, že časem může být zapotřebí i další potravinový dar. „Pokud tato potřeba nastane, budeme žádat o další dary. V ČR zůstává velmi schopný tým, který má na starosti - a to možná bude ještě složitější úkol, než jaký nás čeká na Srí Lance – zajistit další finanční toky, další materiál, který bude třeba. Ať už jsou to lékařské přístroje pro tým pana docenta Donáta či potraviny,“ řekl.

Liberecký tým se na místě katastrofy bude snažit zapojit zejména řadu místních zdravotníků a využít jejich schopností a možností. Hlavně proto, aby zejména obyvatelé Srí Lanky začali obnovovat svoji zemi. „My bychom jim v tom chtěli co nejvíce pomoci. Proto na místě budou spolu s námi působit i tamější odborníci, kteří budou postupně přebírat naši práci, aby vše zvládali, až se po půlroce vrátíme domů,“ zdůraznil šéf mise Dolanský.

Mezi přítomnými na letišti byla například Ing. Zuzana Baudyšová z Nadace Naše dítě, která přispěla libereckým záchranářům půlmilionem korun. „Tím naše pomoc nekončí. Máme na paměti osudy tisíců dětí, které skončily bez rodičů, nebo se zbytky rodiny, takže chceme otevřít speciální webové stránky, kde se budeme snažit nalézt pro opuštěné děti donátory z České republiky,“ přiblížila Baudyšová další plány nadace. Zdůraznila, že právě liberečtí záchranáři byli první, kteří přišli s programem, jenž skýtá rychlou a flexibilní možnost pomoci postiženým dětem i dospělým.

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006