O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


FANTOM OPERY V KINĚ

autor : Lexa , vydáno : 25. 01. 2005

Je to kniha… Je to opera… Je to divadelní muzikál… Je to film… Ale stále je to příběh, jehož motto zní: Láska která neumírá, hudba která je věčná.

Předlohu tvoří velice slavný román Gastona Lerouxe. Podle něj vznikla neméně slavná divadelní adaptece – muzikál Andrew Lloyd Webbera s ještě slavnější hudbou.

Postava FANTÓMA, tajemného maskovaného přízraku, který děsí a z kterého jde strach se stala velice přitažlivou a existuje proto velké množství (h)různých pokračovatelů a temných hrdinů, kteří na legendárního operního fantoma všemožně odkazují. A to prosím včetně populárního Fantomase.

Tedy onen původní praotec všech těchto nechvalně proslulých hrdinů má svůj domov v pařížské Opeře Populaire sedmdesátých let předminulého století. Obchází bludiště šaten a divadelní zákulisí, aby děsil všechny členy souboru. Kromě jediné (vlastně kromě dvou jediných:-) a to mladé sboristky Christine Daaé (Emmy Rossumová), která po smrti svého otce vyrůstala v baletním souboru. No a vedoucí této baletní sekce divadla, Madame Giry(Miranda Richardsonová), ví jaké tajemství skrývají divadelní anály (čili to je ona druhá).

Znetvořený Fantom (Gerard Butler) se stal totiž učitelem Christiny (Andělem hudby, jak mu ona sama říká, respektive zpívá). Snaží se podporovat její talent, protože se do ní osudově zamiluje. Těsně před premiérou například fikaně odstraní v souboru ne příliš oblíbenou primadonu – divu La Carlottu, která jinak všechny ostatní považuje za satelity, točící se kolem ní. Christina, kterou jsou nuceni noví ředitelé divadla (Simon Callow a Ciaran Hinds) obsadit do hlavní role, uchvátí během představení krom diváků a Fantoma i mladého, krásného, charakterního a bohatého (šťastná to kombinace) mecenáše divadla – vikomta Raoula de Chagny (Patrick Wilson). Vzhledem k tomu, že se oba znali již z dětství, velice rychle se do sebe zamilují. A tak vznikne milostný trojúhelník, který se Fantomovi, jenž by rád Christinu pouze pro sebe, vůbec ale vůbec nelíbí…

Fantom opery v kině poměrně zdařile kombinuje tři různé "velké" umělecké formy: operu, muzikál a film. Více méně plynule navazuje pění aktérů na jevišti se zpěvem jiných hrdinů v hledišti. Zároveň se, obdobně jako Moulin Rouge, snaží skloubit původní s moderním, ovšem méně dynamicky.

Nejdůležitější postavou v celém příběhu je (jak jsem již patrno z úvodu) Fantom. Jeho představitel Gerard Butler je docela správně démonický, k čemuž mu pomáhají jeho ďábelské pohledy, temně upravený hlas, mocné máchání pláštěm a samozřejmě ona pověstná škraboška skrývající jeho tajemství…

Je jen otázkou času, kdy se této látky jako muzikálu ujme dr. František Janeček, fantom českého showbyznysu (komunistického i komerčního). Režijní post by v tomto projektu mohl obsadit Jiří Adamec, fantom nováckých estrád, protože hlavní osudné momenty Fantoma Opery jsou spojeny s lustrem. A na lustr, jestli jste si toho také všimli, pokaždé dramaticky najíždějí kamery během prostřihů ve většině těchto Adamcových opusech...

Autor je zástupcem šéfredaktora O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006