O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


„Umělci pro Srí Lanku“ - benefiční akce

autor : Redakce , vydáno : 26. 01. 2005

Jak jsme již několikrát informovali, 4. únor je den, kdy sdružení „Umělci pro Srí Lanku“ odstartuje své benefiční akce pořádané za účelem získání peněz pro postiženou Srí Lanku.

Po klavírních koncertech Gayathri Khemadasy v Hlaholu (4.-6. února) a benefičním koncertě hudebních kapel Umakart, Khoiba, Roe Deer, Lety Mimo a Al Yaman v Roxy (6. února) to budou projekce filmů.

Kino Aero uvede ve středu

9. února od 20:30 hodin film Ahas Gauva srílanského režiséra Dharmasena Pathiraji.

Kino Světozor uvede ve čtvrtek 10. února od 20:30 další Pathirajiho film Bambaru Avith.

Dharmasena Pathiraja je považován za jednoho z nejlepších filmových režisérů na Srí Lance za posledních 30 let.

Oba snímky budou mít v České republice svou premiéru. Promítány budou v originální sinhálské verzi s anglickými titulky a se simultánním českým překladem do sluchátek.

V pátek 11. a 18. února proběhnou pravděpodobně ve 20:00 hodin ve Francouzském institutu v Praze (Štěpánská 35, Praha 1) projekce dvou filmů Lestera Jamese Periese, a to Nidhanaya (1970, v překladu Poklad) a Golu Hadawatha (1968, v překladu Němé srdce). Opět by mělo jít o sinhálský originál, tentokrát s francouzskými titulky a simultánním českým překladem.

Dva protagonisté „Umělců pro Srí Lanku“, Jeff Hush a Gayathri Khemadasa, chtějí také brzy osobně navštívit postižená místa, aby se mohli lépe rozhodnout, které projekty podpořit.

Někteří členové sdružení „Umělci pro Srí Lanku“ natáčeli v roce 2003 na Srí Lance záběry pro dokumentární film Buddha‘s Tooth režiséra Jeffa Hushe. Snímek je jednak intimním portrétem rodiny Khemadasových, jednak investigativním pohledem na občanskou válku na Srí Lance (1983-2002). Vypráví však také o tom, co to znamená být buddhistou. Komplexně a duchaplně snímá genia loci ostrova očima rodiny. Buddhismus na Srí Lance není takový, za jaký ho považují návštěvníci ze západu. Ti k němu mají velmi sentimentální a teoretický přístup. Paní Khemadasa, ač nenápadná žena, předkládá zajímavá svědectví o srílanském buddhismu jako druhu voodoo a o své silné víře v duchy a magických slibech hinduistickým bohům, jako jsou Kataragama a Kali. Víře, kterou sdílí obě její dcery, Gayathri a Anupa. Pro rodinu je důležité, že obě dcery opustily domov v 18 letech a odešly do Prahy studovat na univerzitu. To jim dalo statut „cizinek“ v jejich vlastní zemi a také je učinilo kritičtějšími vůči Srí Lance i České republice.

V současné době je film ve střižně. Jeff Hush připravuje další dva krátké dokumenty o Srí Lance: Before the Waves a After the Waves.

Tyto dokumentární filmy nepředstavují Srí Lanku jako tropický ráj, jak je na západě zvykem, ale zaměřují se na místní pocity a vzpomínky obyvatelů této země. Mluvčími jsou členové Khemadasovy rodiny, především Gayathri a její otec Premasiri, slavný hudební skladatel, který je stejně tak génius jako tyran, něco jako král Lear. Putování po Srí Lance s Khemadasovými přinese cizinci zcela jinou zkušenost, než kdyby zde cestoval sám.

Kvůli snímku After the Waves plánuje Jeff Hush zopakovat si cestu na Srí Lanku, a soustředit se na místa těžce zasažená tsunami: vesnice a města nedaleko Jaffny na severu, Hambantoty a Galle na jihu a blízko Trincomalee na východě.

Hudbu ke všem těmto třem Hushovým filmům složil Premasiri Khemadasa, klavírní sóla (především moderní klasické hudby) hraje jeho dcera Gayathri. Součástí hudby jsou i výstupy Amaradeva, významného srílanského zpěváka, který se zaměřuje na klasickou indickou hudbu.

Jeff Hush přislíbil darovat 50 % veškerého zisku z  filmů Before the Waves a After the Waves fondu sdružení na obnovu Srí Lanky. Stejné sbírce také věnuje veškeré tržby získané z premiér uvedených filmů v každé zemi, kde se budou promítat, tj. všechny tyto premiéry se stanou benefičními akcemi „Umělců pro Srí Lanku“. Jelikož je Hush nezávislý filmový tvůrce, jsou jeho výlohy velice nízké, a může na rozdíl od nákladného filmového týmu natáčet mnohem účelněji v zemi jako je Srí Lanka. Poněvadž ta se nyní často objevuje ve zprávách, lze očekávat mnohem větší zájem o tři výše uvedené dokumentární filmy, neboť jsou natočené ze srílanského pohledu na věc a obsahují zásadní rozhovory se třemi nejdůležitějšími kulturními a politickými osobnostmi žijícími v současné době na Srí Lance. Jsou to Sunila Abeysekera, Premasiri Khemadasa a Lester James Peries, významný filmový tvůrce. Tato fakta by měla zajistit, že filmy budou mnohem úspěšnější, než mohly původně být, a tak více přispějí na konto srílanské obnovy.

Výběry z těchto tří srílanských dokumentárních filmů budou promítnuty rovněž na projekcích v kinech Aero a Světozor v rámci benefičních akcí „Umělců pro Srí Lanku“.

Výstava v Gallery Art Factory

Galerie nabízí sdružení „Umělci pro Srí Lanku“ od čtvrtka 3. února do neděle 13. února zdarma svůj prostor. Během těchto 11 dní se zde uskuteční několik akcí.

První z nich je tisková konference za účasti novinářů, představitelů sdružení a některých umělců, kteří sdružení podporují. Po tiskové konferenci proběhne vernisáž fotografií ze Srí Lanky autorů Marca Baudineta a Jana Branče. V místnosti budou také monitory, na kterých poběží ukázky z Hushova filmu Buddha´s Tooth.

Gallery Art Factory se výstavou fotek Artists for Srí Lanka otevře veřejnosti 4. února, v den oficiálního zahájení benefičních akcí „Umělců pro Srí Lanku“.

O dalších akcích sdružení „Umělci pro Srí Lanku“ budete průběžně informováni.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006