O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Demokratické vzdělávání

autor : Jitka Lenková , vydáno : 26. 01. 2005

… je samozřejmě iluzí. Protesty proti tomu, že si dítě může podat přihlášku jen na jedinou střední školu mě osobně přijdou absurdní. Vzpomínám na své socialistické mládí a bylo to úplně stejně- jedna střední škola a pro případ nepřijetí jeden učební obor.

Stejně tomu tak bylo v případě škol vysokých. A nikdo proti tomu neprotestoval, protože to bylo úplně normální a platilo to pro všechny stejně. Ovšem to bylo za totalitního režimu.

Dnes máme demokracii. Jejím výsledkem je školství kombinované, státně-soukromé, a z toho plynoucí nekončící problémy. Přitom jde jen a jen pro peníze.

Uvažme, že stát na každého žáka určitého ročníku určitého stupně vzdělávání vynakládá určitou částku. Tuto částku by měl formou šeku (hotovost bych do toho pro jistotu opravdu raději nepouštěla) žákovi poslat řekněme během letních prázdnin na příští roku. Žák šek vezme a 1. září odevzdá ve třídě. Ve státních školách už nebude muset doplácet nic, v soukromých možná také ne a možná něco ano a v těch nejprestižnějších soukromých možná dokonce docela dost, přičemž se počítá se stipendii a půjčkami. Na přijímačky se žák bude moci přihlásit kam bude chtít, formální poplatek za zkoušku, například 100 Kč, uhradí náklady s tím spojené. Bude pak záležet na prestiži škol, kolik šeků se jim prvního září ve třídě sejde.

Vzhledem k tomu, že za ani za těchto podmínek se nedostanou všichni tam kam chtěli, asi nějaké dramatické zavírání škol nehrozí. Státu však bude šumafuk, kolik dětí na které škole je, protože peníze na vzdělávání svým studujícím občanům už rozdělil. Nebude tedy cítit potřebu do přijímacího řízení jakkoliv zasahovat a tudíž nebude moci nikomu křivdit. Ani žákům, ani školám. Je to moc velká utopie?

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: ČlánekVlasta1-. -0. 2005, 26: 1
   Re: ČlánekAlík1-. -0. 2005, 26: 2
Re: ČlánekAlík1-. -0. 2005, 26: 2
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006