O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Brankyně

autor : Jitka Lenková , vydáno : 27. 01. 2005

Tak jsme s tou rovnoprávností zas o kousek dál. Pokud nastane opravdu nouzová situace, stát může povolat do zbraně i ženy, protože i ty teď podléhají branné povinnosti. Zatím nebyl proveden průzkum, kolik žen se na plnění této branné povinnosti opravdu také cítí – v tisku jsou spíše prezentovány názory těch, kterým se na vojnu jaksi nechce.

Kupodivu jsou mezi nimi i ty, které jinak za rovné příležitosti žen bojují opravdu vehementně. Jsou tak v pěkně schizofrenní situaci – ze světa mužů jako by chtěly brát jenom ty výhody. A to přece taky není fér.

No ono toho není fér víc. I když se některé zahraniční ženy postupně dokázaly dostat až na posty pilotek bojových stíhaček, u nás to asi nehrozí – už proto, že těch několik našich gripenů, možná nejdražší hračku v Česku, muži ženám asi těžko budou chtít taky půjčovat. Zbydou na ně místa asi daleko méně prestižní, ovšem také bezpečnější. Navíc budou evidentně povolány až skutečně v tak katastrofálním případě, až půjde opravdu o krk – a to se možná ještě raději přihlásí na vojnu samy a dobrovolně. Ani tak však nebudou odvedeny matky malých dětí – ovšem otce těchže dětí odvést samozřejmě lze. Na jeho city se nikdo neptá a vlastně je ani nepředpokládá. A pokud ano, tak jenom jako silnější motivaci k zabíjení jiných otců jiných dětí.

Psychologicky problematický je i boj muže proti ženě – rovnou zabít nebo raději zajmout a znásilnit? Nebo zajmout - znásilnit - zabít? O variantě zabít – znásilnit snad lepší neuvažovat. Žena má oproti tomu jasno – zabít, docela určitě zabít. Bude tedy v boji muže proti ženě tím neváhajícím a tudíž lepším vojákem ona? A co když to bude boj ženy proti ženě? Traduje se, že ženám je vlastně zabíjení úplně cizí. Nehrozí potom sbratření nepřátelských ženských oddílů? Tím by ovšem také mohlo být po válce! Domyslel vůbec tohle někdo?

A co když mají ony feministky nakonec pravdu v tom, že novým zákonem mohou muži do svých válek hnát i ženy a to proti jejich vůli, protože jejich válka to přece není? Vždyť druhou světovou válku nerozpoutala ani paní Hitlerová ani paní Stalinová a do Iráku také netáhla paní Bushová. Jak by asi vypadal nový zákon o branné povinnosti, kdyby v parlamentu nesedělo 80 % mužů, ale 80 % žen?

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
SuperSamuelson1-. -0. 2005, 30: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006