O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


AniFest 2005 Třeboň

autor : Redakce , vydáno : 28. 01. 2005

Více než 500 filmů je už přihlášeno do soutěže čtvrtého ročníku Mezinárodního festivalu animovaných filmů AniFest, který se bude konat od 5. do 11. května 2005 v jihočeské Třeboni. Desítky další byly avizovány a jsou na cestě.

O ceny v sedmi soutěžních kategoriích AniFestu se chtějí ucházet tvůrci doslova z celého světa. Do festivalové kanceláře dorazily přihlášky ze všech koutů světa. »S výjimkou Antarktidy máme pokryty všechny kontinenty planety,« říká ředitel festivalu Petr Slavík. Kromě filmařů z animátorských »velmocí« projevili o účast v soutěži i tvůrci ze zemí, jež na mapě filmové animace můžeme označit za exotické.

Přihlášené filmy začne v pondělí 17. ledna posuzovat tříčlenná výběrová komise. Jejími členy jsou:

Maria Procházková, filmová režisérka, autorka celovečerního hraného filmu s animovanými prvky Žralok v hlavě, který 5. ledna zahájil český filmový rok 2005,

Pavel Mandys, kulturní publicista a redaktor Týdne,

Edgar Dutka, scénárista, dramaturg, režisér a spisovatel, profesor na FAMU, autor úspěšných prozaických knih U útulku 5 a Slečno, ras přichází.

Návštěvníci AniFestu ovšem nepřijdou ani o zajímavé filmy, které z nejrůznějších důvodů neprojdou sítem výběrové komise. Budou představeny v nesoutěžní sekci Panorama.

Známi už jsou také tuzemští členové tří porot AniFestu. Jsou jimi:

Michaela Pavlátová, výtvarnice, animátora a režisérka, autorka animované grotesky Řeči, řeči, řeči, nominované roku 1993 na Oskara,

Jiří Barta, režisér animovaných filmů Zaniklý svět rukavic či Krysař, vedoucí ateliéru filmové a televizní grafiky na pražské VŠUP,

Tomáš Baldýnský, filmový publicista a kritik, redaktor týdeníku Reflex.

Účast v porotách zatím přislíbily dvě známé osobnosti světové animace:

Craig Welch (Kanada), animátor a režisér, tvůrce několika filmů, jež zaznamenaly mezinárodní ohlas,

Philippe Moins (Belgie), historik umění, filmový kritik a spoluorganizátor bruselské přehlídky animovaných filmů Anima (celým názvem Festival du dessin animé et du film d'animation).

Porotci zasáhnou také do programu AniFestu 2005. Snímky Craiga Welche, jež se vyznačují osobitým humorem, provokativností a téměř surreálnou magičností, budou podle tradice uvedeny v nesoutěžní sekci, představující díla porotců toho kterého ročníku.

Philippe Moins pro AniFest chystá ukázkovou kolekci belgických animací, jež se stane součástí širší retrospektivy animované tvorby frankofonního světa.

O podílu dalších významných zahraničních postav animovaného světa v porotách AniFestu 2005, se vedou intenzivní jednání.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006