O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


ČSOP – odpovědný přístup k přírodě

autor : Jiří Jakl , vydáno : 28. 01. 2005

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) je největší nevládní organizací v České republice sdružující zájemce o ochranu přírody a životní prostředí. Vede své členy k úctě a lásce ke všemu živému a jedinečnému.

V současné době má ČSOP téměř 10000 členů a může se pochlubit celými 25 lety své existence. V řadách ČSOP naleznete profesionální odborníky, zkušené dobrovolníky i ty, kdo prostě jen mají rádi přírodu. ČSOP úzce spolupracuje s orgány státní správy, s místními samosprávami, školami i s dalšími nevládními organizacemi. Posláním ČSOP je ochrana a obnova přírody, krajiny a životního prostředí, ekologická výchova a podpora trvale udržitelného života.

ČSOP se může pochlubit členstvím v IUCN (Světového svazu ochrany přírody), Eurosite (sdružení evropských organizací, zaměřených na ochranu přírody) a je zakládajícím členem Českého národního komitétu UNEP (Programu OSN pro životní prostředí).

Celé ČSOP je tvořeno celou řadou základních organizací. Podívejme se na činnost jedné z nich – základní organizace JARO Jaroměř. Ta organizuje necelou stovku členů. Jejím působištěm je oblast Velkého Jaroměřska - nepravidelný okruh do 45 km od Jaroměře (Královéhradecký kraj). Na jejích internetových stránkách byste již měli nalézt všechny podstatné informace. O co tato organizace usiluje a hlavně, co toto úsilí obnáší? Odpovídá nám předseda této organizace, David Číp.

Základním smyslem naší organizace je chránit přírodu a životní prostředí v regionu Královéhradecka. Snažíme se mapovat současný stav přírody okolo nás, pečujeme o některá zvláště chráněná území a o biotopy vzácných druhů živočichů a rostlin, poskytujeme první pomoc a léčbu poraněným živočichům, bráníme zájmy přírody ve správních řízeních, presentujeme ochranu přírody takřka ve všech médiích, zajišťujeme provoz ekocentra, snažíme se vychovávat mladou generaci k lepšímu přístupu k přírodě a to jak vedením dětských oddílů, tak i pořádáním různých soutěžních klání a konkrétních akcí na ochranu přírody.

Plně si uvědomujeme význam věty 'Poznej a chraň!‘. Pro veřejnost proto připravujeme řadu vzdělávacích akcí (přednášky, exkurze i publikace) například u příležitosti Dne Země, Dne Dětí apod. Informovanost veřejnosti je velmi důležitá. Může se na nás proto obracet s konkrétními dotazy i iniciativami, k dispozici je jí i naše ekoporadna.

Vlastní ochrana životního prostředí je velmi náročná činnost. Vyžaduje ohromné množství práce a trpělivosti našich členů i řady dobrovolníků. Nejnáročnější je provoz záchranné stanice pro volně žijící živočichy a management krajiny (kosení luk, odklízení odpadků, záchrana biocenter živočichů,… ). Tato činnost je uskutečňována díky materiální (krmivo pro zvířata, stavební materiál,… ), ale i finanční podpoře. Finance jsou zajišťovány prostřednictvím členských příspěvků, státní podpoře neziskových organizací, ale i díky řadě sponzorů. Těm bychom chtěli velmi poděkovat, neboť naše činnost bez nich by byla velmi omezená.

Ochráncům přírody přejeme mnoho úspěchů v jejich činnosti, která se vlastně potažmo dotýká každého z nás. Podpoříte-li ochranu přírody jakýmkoli způsobem (třeba i svým členstvím v ČSOP), budete se cítit ve zdravějším prostředí lépe a Vaše úsilí jistě ocení i budoucí generace. Český svaz ochránců přírody http://csop.ecn.cz/ ČSOP Jaroměř http://www.volny.cz/csop.jaromer/

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006