O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Revizoři pronikli do Prahy

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 30. 01. 2005

Závěr pražského Projektu 100 a zároveň zahájení Dnů evropských filmů obstarali maďarští Revizoři. Světozorem se řítilo metro za metrem a lidé se honili v nekonečných podzemních tunelech.

Přiznávám rozpaky. Ne nad řemeslem, kterým byl film zpracován. Spíše vůbec nad celou dnešní kinematografií. V programu festivalu se jen těžko hledá film, který by diváka vylákal do mrazivého počasí. Většina se rýpe v intimních vztazích, řeší rodinné či pseudospolečenské problémy nebo rozebírá extrémní situace. A to vše s příslušnou dávkou drsnosti až drastičnosti. To vše dokonalo propojeno téměř prostorovým hlukem, který je mnohdy nazýván hudbou. Jakoby se vytratil příběh, jako by zmizely laskavé, byť trochu ztřeštěné, komedie typu Jak ukrást Venuši či ukradli torzo Jupitera. Nic takového se zřejmě v Evropě netočí, nebo si tvůrci netroufají něco tak „banálního“ nabídnout.

V „Revizorech“ vlastně také nejde o příběh, byť se snímek tak tváří. Blíže nedefinované party budapešťských revizorů zcela nepokrytě buzerují pasažéry, jsou jimi rovněž buzerováni a hlavně se jednotlivé party mezi sebou perou. V mezidobí hrají obdobu „ruské rulety“, když se honí tunely před přijíždějícím vlakem. Nechybí ani krev, zvratky či moč.

Zpočátku má člověk dojem, že přece jen půjde o komedii, byť poněkud drsnou. Ale v polovině se příběh zaplní symboly, které utíkají přes plátno bez větší hloubky. Hrdinou snímku je revizor Bulucsú, šéf party, který v metru i žije a snaží se tím utéci z povrchu zemského. Kromě neustálých střetů s kolegy z jiných skupin revizorů ještě honí vykutáleného černého pasažéra Kukačku a záhadného vraha, který shazuje cestující pod kola přijíždějících vlaků metra. Mezi tím ale dokáže v temných tunelech najít možná i lásku. Jak to dopadne se ale pochopitelně nedozvíme.

Fantastické je barevné ladění filmu, které zvláště ocení ten, kdo budapešťské (nebo moskevské, které mu bylo vzorem) metro skutečně poznal. Příšerné barvy vlaků metra jakoby se odrážely ve všem kolem. Kompozice záběrů a hlavně svícení je velmi vynalézavé a ze špinavých a zanedbaných koutů metra dokáže vykouzlit až přízračné krajiny. A také zvuková stránka je velmi dobrá. Neutuchající všudypřítomný hluk metra skutečně vytváří dojem, že film sledujeme přímo v podzemním tunelu. Vryje se divákovi do paměti natolik, že bych doporučil pro cestu z kina zvolit povrchovou dopravu…

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006