O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Za lahvinkou do Botanické zahrady

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 02. 02. 2005

Když se v pozdní lednové odpoledne setmí, všichni spěcháme do tepla a pohodlí domovů. Málokoho napadne brouzdat se v lednu navečer po zahradách a parcích. Botanická zahrada tuto jedinečnou možnost nabízí. Nezve ale jen na studené venkovní expozice, ale i do příjemně vyhřátého skleníku.

Místem, které by si návštěvníci botanické zahrady rozhodně neměli nechat ujít je vinice sv. Kláry. Uprostřed ní se nachází historický viniční domek z 18. století s novou vinotékou. Teplo kolem krbu a bohatý sortiment kvalitních moravských vín jsou spolu s vyhlídkou z této nejkrásnější pražské vinice lákadlem, které by si neměl nikdo nechat ujít. Otevřeno je každý víkend.

V letošním teplém lednovém počasí na venkovních expozicích již rozkvetly některé keře. Probudily se drobné oranžově červené květy vilínů prostředních ze Severní Ameriky. Nevadí jim ani pokles nočních teplot pod bod mrazu. Květy jsou po ránu obaleny ledovou jinovatkou a vypadají jako ledové kvítky. Krásný exemplář je hned u přístupové cesty ke kapličce sv. Kláry.

Dalšími otužilci jsou kalina vonná a jasmín nahokvětý. V mírných zimách jasmín obvykle vykvétá. Tak je tomu i v letošním teplém lednovém počasí. Na skalce rozkvétají modré květy hořce, v  Japonské zahradě je rozkvetlá višeň chloupkatá a kdoulovec japonský.

Zdánlivého klidu v Botanické zahradě hlavního města Prahy využili nejmenší znalci a milovníci přírody k výtvarné soutěži. Když v září roku 2004 pořadatelé vyhlašovali soutěž pod názvem „Nakresli masožravku“, netušili s jakou fantazií se na dětských kresbách setkají. Na obrázcích jsou k vidění rostliny od všeobecně známých „lapaček hmyzu“ až po různobarevné útvary mající svůj původ spíše na jiné planetě.

Velký zájem v lednu vyvolaly podvečerní prohlídky skleníku Fata Morgana, proto je prodlužuje každou sobotu až do 26. února, zavírá se až ve 20 hodin.

Kromě bujné květeny si lze v pozdních odpoledních a večerních hodinách vychutnat i neobvyklý pohled na osvětlenou konstrukci skleníku a tropická jezera. Dokonalou iluzi tropů navodí kromě bujné vegetace také spektrum zvuků, které vyluzují pestré tropické žabky z čeledi pralesniček a bezblanek volně žijící v tropické části skleníku.

Několik let trvala hrozba sesuvu horniny pod vinicí Sv. Kláry. Velikost možného sesuvu by byla podle geologických odborníků značná, proto započaly sanační práce. Budovaná železobetonová konstrukce staticky zajistí cestu ve vinici a tzv. patu svahu. Do konce roku 2005 by mělo dojít k zajištění paty svahu systémem opěrných zdí a tížního objektu uloženého na pilotách, který prostor pod svahem zabezpečí před ujetím zeminy. Běžný pozorovatel ale nic nepozná, neboť vzniklá opěrná stěna bude zděná a osázená vhodným vegetačním porostem.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006