O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


To byl leden – měsíc zkoušek

autor : Tomáš Ježek , vydáno : 03. 02. 2005

Všechno začalo už 22. prosince, kdy nám končil semestr. Teď byly před námi ty krásné vánoční svátky. Jak tedy pro koho. Někteří si možná užívali volna nic neděláním, jiní třeba trávili svátky s hromadou cukroví, a ti nejpilnější se každodenně připravovali na leden – byl totiž měsíc zkoušek.

Zkouškové období začalo hned v pondělí 3. ledna. Ti, kteří se nemuseli léčit z novoroční kocoviny se hned vrhli do skládání prvních zkoušek. Ostatní, kteří během vánoc skripta, knížky či sešity zamkli do skříní, si první termíny zkoušek nechali až na konec týdne či na týden další.

Ale pojďme hezky od začátku. Než se člověk může dostavit na nějakou zkoušku, předchází tomu celému hodiny a hodiny přípravy. Studování knih, zápisků, ale také konzultace s těmi, kteří při přednáškách dávali větší pozor a nehráli například se spolužáky lodě.

Každý člověk je jiný a tudíž každý člověk potřebuje ke studiu jiné podmínky a jiný čas. Zatímco někteří se dokáží naučit látku za celý semestr během dvou dnů, jiní k tomu potřebují třeba celý týden nebo i víc. Ale to by mohlo být to nejmenší, co může studenty trápit. Větší problém tvoří podmínky, při kterých se učí. Představte si situaci, když jste na pokoji tři. Jeden potřebuje ke studiu naprostý klid. To znamená vypnuté rádio, pokud možno žádné mluvení, televize ve vedlejší místnosti musí být také hodně potichu a hlavně žádné rozptylování. Pak je tu ale druhý student, který sice také potřebuje ticho, ale zato si látku musí opakovat pěkně nahlas. Nakonec je tu ale i třetí – ten nejhorší. Klid doslova nesnáší, takže mu je dobře tehdy, když slyší nějakou pěknou hudbu. Sem tam si řekne něco na hlas a třeba si sem tam zapochoduje po pokoji, jako stráž před hradem. Jenže to dokonale rozčílí zbytek pokoje. V tom lepším případě vždy někdo ustoupí, v tom středním případě dojde na dost tvrdá slova a v tom nejhorším případě to může skončit i nějakou tou ránou. Hlavně tím, co je zrovna po ruce.

Když člověk opravdu potřebuje klid na učení a ostatní mu ho nedopřejí, musí si hledat místa, kde to „jde“. A takový míst je vcelku málo. Někdy stačí klubovna – to si ale nikdo nesmí umanout, že se bude dívat na televizi. Či studovna – to zas nesmí nikdo využívat počítačů, aby dotyčného nerušil. V tom nejhorším případě postačí i ta nejmenší místnost – WC. Jenže blokovat místo pro ty, kteří právě spěchají se svou potřebou, je také někdy o „přes hubu“.

Některé předměty mají tu výhodu, že se dají učit i za pochodu – jako třeba cizí jazyky. Takové malé opakování textů cestou do krámu je někdy pěkná zábava, ale jak pro koho. Někdy spíše pro ty, kteří pozorují dotyčného človíčka, který si cestou brumlá něco pod fousy. To se dá ještě jakž – takž přejít. Ale když se člověk takhle rozpovídá třeba v krámu mezi regály, to je teprve pořádná zábava, respektive trapas.

Když den nestačí, přichází na řadu noc. I v tuhle dobu se dá něco naučit. Ale jak už bylo jednou uvedeno, ne každý se smíří s tím, co dělá ten druhý. Takže přesvědčit toho druhého, že právě dnes se spát nepůjde dříve než ve dvě ráno, je pěkně těžký oříšek. Zatímco jeden usne i při plném osvětlení a řvoucím rádiu, druhý má za těchto podmínek, pěkně zkaženou noc.

U někoho platí, že ráno moudřejší večera. To znamená – brzké spaní a vstávání třeba v pět ráno. Jenže opět se naráží na ty, kteří nesnáší ranní vstávání a takový budíček v pět je pěkně drastický.

Co více dodat – leden: zatěžkávací měsíc mozku a nerv. Každý to snáší jinak a většina je při něm hodně protivná. Hlavně, když se něco nedaří. Ale všechno se dá nějak přežít. Chcete vědět, jak to vypadá, když se člověk přes všechny tyto problémy prokouše až ke zkoušce? Tak snad někdy příště. Opravdu to stojí za to…

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006