O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Zábava a hry starých Egypťanů

autor : Compress , vydáno : 03. 02. 2005

Zajímá vás, jak a s čím si hrály egyptské děti před dvěma tisíci lety? A jak se bavili dospělí? Více o trávení volného času u starých Egypťanů se můžete dozvědět na výstavě ve vídeňském Muzeu papyrů.

Dřevěné a kostěné panenky byly u dětí ve Starém Egyptě oblíbené stejně jako hračky zvířátek z terakoty a dřeva, jež bylo navíc možné tahat za sebou na provázku. O šikovnosti a řemeslné zručnosti dětských i dospělých rukou svědčí ukázky prací zhotovených z papyru, pergamenu i papíru. Dlouhou tradici mají v Egyptě stolní hry. Pravidla vystavených her jsou alespoň v hrubých rysech známá: dva hráči se při nich pokoušeli dostat své figurky nebo kameny přes různá pole ke společnému cíli. Házelo se přitom nejčastěji astragálem, kůstkou z kotníku mladých jehňat; strana, která zůstala nahoře, určovala vždy počet bodů. Krychlová, šestihranná kostka se v Egyptě rozšířila teprve v řecko-římské době.

Vídeňská výstava Hra na Nilu přibližuje i zábavní „instituce“ jako cirkus nebo sportovní závody. Dochovalo se například potvrzení o přijetí honoráře jednoho boxera, který za odehraný zápas dostal 60 litrů vína. Sportovní spolky se těšily velkému zájmu. Papyrus z 8. století n. l. dokládá, že „fankluby“jednotlivých spolků se již v oné době odlišovaly na základě různých barev. Stranou pozornosti nezůstává na výstavě ani hudba a tanec, se zábavou samozřejmě nerozlučně spjaté.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006