O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Holduj sportu, pohybu!

autor : Vlasta Remišová , vydáno : 04. 02. 2005

Pražská výstava zimního sportovního oblečení posledních sto padesáti let není nijak oslnivá a v mrazivém počasí u srdce příliš nezahřeje.

Výstavu s názvem „Holduj sportu, pohybu! Sportovní móda pro podzim a zimu 1860–2004“ organizuje Uměleckoprůmyslové museum v Praze a shlédnout ji můžete až do 13.3. 2005. Připravily ji kurátorky sbírky textilu a módy Uměleckoprůmyslového musea v Praze Eva Uchalová a Konstantina Janáčková. Pokud ale očekáváte širokou paletu rozmanitých druhů oblečení, pak budete zklamáni jako já.

Dlouhé plisované sukně, ve kterých se v devatenáctém i na počátku dvacátého století dámy proháněly na koních, na lyžích i na bruslích v nás dnes nejen vyvolávají údiv i obdiv, zároveň vytváří úsměv na naší tváři. Pohled na tato dnes už umělecká díla potěší. Ale neužijeme si jej dlouho.

V první „vitríně“ sice uvidíme dámské i pánské lyžařské, jezdecké, vycházkové i automobilové oděvy, brusle a různé doplňky, dále několik milých černobílých fotografií s hrabaty a velocipédy, tím ale „překvapení“ končí. To, co uvidíte v dalších částech výstavy, má ve skříni Vaše babička nebo rodiče, případně to v rámci rodinných dědění právě Vy nebo rodiče nosíte. A netuším proč jsou do výstavy zařazeny kraťasy a tílka sokolíků, když jde o výstavu zimního oblečení.

Nesmějí chybět úžasně barevné socialistické plakáty, které nás nabádají k utužování těla i ducha a k obraně vlasti. Nemůžu si pomoct, ale jeden takový bych si s chutí pověsila v pokoji na zeď. Z žádných ideologických důvodů, jen mě prostě esteticky uspokojuje jejich výtvarné zpracování.

Pokud chcete, můžete u stolečku nakreslit svou představu oděvu do mrazivého počasí. Třeba Váš nákres uspěje a uděláte kariéru :-)

Stejně tak můžete přinést Vaše fotografie s tématikou zimního sportu, z nichž některé budou zařazeny do fotoalba Buď fit, buď šik a bude je tedy možné vidět na výstavě, ty nejlepší také na internetu.

Pokud máte zájem, UPM organizuje v rámci této výstavy ještě jednu komentovanou prohlídku pro veřejnost, a to v úterý 15.února od 18 hodin.

Nakonec jsem od paní šatnářky, kterou tímto zdravím, dostala doporučení na povelikonoční výstavu skla. Určitě přijdeme!

adresa musea:

17. listopadu 2, 110 00 Praha 1

www.upm.cz

info@upm.cz

+420 251 093 111, 265

spojení:

metro: trasa A, stanice Staroměstská

bus: 207

tramvaj: 17, 18, v době uzávěrky Václavského náměstí také 3

otevírací doba:

úterý 10 – 20 hodin

středa až neděle 10 – 18 hodin

vstupné:

60 Kč, snížené vstupné 30 Kč

každé úterý 17 – 20 hodin vstup zdarma

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006