O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Křest videokazety od M.Šmídmajera Rodina v pubertě

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 07. 02. 2005

Rodina v pubertě. Tak se jmenuje poslední film z cyklu Rodičovský rok speciál- Děti a drogy. Projekce a křest stejnojmenné videokazety proběhl ve středu 2.února 2005 ve studiu MAT na Karlově náměstí v Praze. Jako v předchozích pořadech Děti a Drogy, Školáci versus Drogy, Radost s krátkým dechem, Rodiče a svět drog od producenta Pluto film & video, se autoři ve spolupráci s Institutem FILIA snaží inspirovat, poskytnout námět možné cesty v situaci, v níž se v současnosti může ocitnout prakticky každý mladý člověk a při níž rodiče ztrácejí víru v možnost záchrany svého potomka.

Cyklus Rodičovský rok speciál - Děti a drogy D.Nováková, Dr.M.Chytrý, M.Šmídmajer

Odhaduje se, že asi 80 procent mladých lidí u nás nějakou drogu okusila. Naše společnost v této oblasti zaspala dobu a podcenila závažnost dealerství. V 90.letech minulého století povýšila obchod nade vše. Stali jsme se dealerským centrem a ležérnost soudnictví zakotvená na benevolentních zákonech se stává osudnou pro celou naši mladou generaci. Lze pochvalně kvitovat, že si závažnost tohoto problému, přesahující obranné možnosti uvnitř rodiny, uvědomují lékaři, mediální podnikatelé i významní producenti, jakým je například Miloslav Šmídmajer (známý dokumenty: Lucie Bílá: život je zebra, Drž se toho snu - o Milošovi Formanovi, Adriana – o česko-slovenské topmodelce aj., známý také televizním přepisem slavného muzikálu Johanka z Arku s Lucií Bílou v hlavní roli; producent úsměvného filmu Jak básníci neztrácejí naději.)

Dr.M.Chytrý, M.Šmídmajer, M.Doležal Jana a Bětka (představitelky teenagerů)

Miloslav Šmídmajer, jako režisér, se v padesátiminutovém videopořadu Rodina v pubertě zpracovaného podle scénáře rodinného terapeuta PaedDr.Michaela Chytrého zabývá problémem komunikace mezi rodiči a dětmi, uměním naslouchat, ptát se, zajímat se. Tvůrci a herci v něm odrazují rodiče od direktivního přístupu a mentorování při choulostivých situacích, kdy se u dcer projevují známky požívání drog. Koncepce pořadu je postavena na modelových situacích. Jana a Bětka hrají role teenagerů, zápasících s drogovým problémem.

Jako celý cyklus je videokazeta určena především pedagogům a rodičům, jejichž děti se blíží věku dospívání, a tak se stávají "drogově" nejohroženější skupinou, a rodičům, jejichž děti už mají zkušenost s drogami, eventuelně už propadly droze.

Obsahově je opět výzvou pro celou rodinu ke spolupráci s odborným terapeutem, zejména pokud se předmětem koketování stala Extáze. Je výzvou k víře v možnost záchrany, avšak pouze za součinnosti rodičů a jejich dostatečné komunikační dovednosti, s respektováním mladé individuality a volnosti rozhodování mladého člověka i v situacích, kdy se chce vykřiknout: "Již dost, buď s tím přestaneš, nebo půjdeš z domu."

Ze strany rodičů to znamená obrnit se maximální mírou liberality, trpělivosti, sebeovládání a klidu. Chceme-li svou dceru, syna opravdu chránit a pomoci mu, musíme v něm udržovat vědomí, že v nás má zázemí, že i když odejde, má se kam vrátit, pokud se sám rozhodne. Přijetí pomoci mu nemůžeme nařídit. Důležité je také dát dceři, synovi prostor a čas k rozhodnutí o tom, kdy s námi chce komunikovat o kritickém tématu, aby se na nás mohl připravit, a pokud k dialogu dojde, je potřeba neodbočovat a neútočit na jiné prohřešky, které zrovna rodiče pálí. Takto a jinak nabádá pan doktor Chytrý, v roli rodinného terapeuta, při analýze jednání rodičů propadajících zoufalství a beznaději v modelových scénkách, jakoby vystřižených z reality.

Těm, kterým není osud vlastních dětí lhostejný, lze videokazetu vřele doporučit.

Fotografie: Václav Kotěšovec

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006