O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Potrat - vražda nebo milosrdenství?

autor : Magda Doležalová , vydáno : 07. 02. 2005

Tlustý nadpis na obálce Reflexu (5/05) znějící Embryo není lidská bytost, mě hned zaujal. Po přečtení rozhovoru s Prof. Janem E. Jiráskem, autorem výroku, mě to nedalo a musela jsem snad poprvé, jako dospělá racionální žena zauvažovat nad otázkou potratů jako takových. Nikdy jsem si nebyla v této otázce jistá, zda potrat považovat za něco zlého nebo za něco v jistých případech nutného.

Vždy jsem si představovala sebe v té situaci, kdy bych se měla sama za sebe rozhodovat, a vždy jsem dospěla k závěru, že ženy, které potrat podstoupí chápu. Ať už proto, že jsou mladé a nedostatečně finančně zajištěné, bez podpory partnera, či proto, že naopak budou mít dítě postižené, nebo se prostě na úlohu matky necítí. Máme ale právo “zabít“ lidský zárodek jen kvůli ženině rozmaru?

V rozhovoru pan profesor Jirásek uvádí, že lidské embryo je jen počátek v celém vývoji v člověka v tom smyslu, že o člověku vlastně nemůže být řeč. Je to jako když srovnáváme základy stavby domu a hotový dům, připravený k bydlení. Za embryo je tento lidský “polotovar“ považován asi do 60 dnů od oplodnění, pak se z něj stává oficiálně plod a začínají se vyvíjet základní funkce nezbytné pro přežití. U nás se potrat provádí do 3. měsíce těhotenství. Tedy i když je zárodek již plodem. Pan profesor ale také uvádí, že plod je ještě dlouho neschopen vlastního fungování, tudíž z hlediska přírody to není hotový živý tvor. „Kdyby žena porodila stogramový plod, všechny počítače světa by ho nedokázaly udržet při životě. To, že šetříme lidské buňky, je pouze dohodou lidské společnosti a ne dohodou přírody, sama příroda by to nedovolila.“ S tím se dá v podstatě souhlasit a je to dost pádný protiargument pro odpůrce potratů. Sama příroda moc životů nešetří. Je to neustálý koloběh života a smrti.

Na druhou stranu je pravda, že spousta potratů je zbytečných, protože by bylo jednodušší početí předejít. Žijeme přeci v 21. století a jsme kultivovaní a inteligentní lidé, kteří vědí, že jisté počiny mají své následky. Ale když už se to stane, máme tady, v demokratické společnosti, možnost volby. Možnost rozhodovat co se svým životem a nikdo cizí by neměl ženě říkat či nakazovat, co má v tomto případě se svým životem udělat. V opačném případě se smiřme s množstvím opuštěných dětí v dětských domovech, v horším případě nemluvňat pohozených všude možně, či odložených tělesně postižených lidí v ústavech. Člověka poté dozajista napadne, zda nebylo pro všechny strany lepší řešit tuto situaci rázně a včas. Zvlášť když rodiče věděli, že se o své děti nemůžou či nechtějí postarat.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006