O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Bílý nebo černý?

autor : Jitka Lenková , vydáno : 08. 02. 2005

S pozoruhodnou informací přišlo loňské listopadové číslo časopisu Svět psů: Bílí pejsci jsou daleko hodnější než černí! Autor podepsaný jako Welt, který chová už třicet let německé ovčáky, potvrdil pozorování ostatních chovatelů, totiž že tmavší ovčáci obstojí i tam, kde světlejší ovčák zdrhne.

Ne že by tedy přiváděl své pejsánky do takto vyhrocených situací, stačilo mu, když viděl, že z klubka štěňat se k matčinu struku téměř vždycky jako první prohrabou ti tmavší. Podobnou zkušenost má i chovatelka bílých a černých špiců – bílá jsou zlatíčka a černí dosti problémoví. Oproti tomu běloučký west highland teriér jiné chovatelky je hotový postrach.

Kupodivu toto pozorování má i vědecké vysvětlení. Nervové buňky i kožní buňky včetně příslušené barvy srsti se vyvíjejí z jednoho druhu buněk a ve stejné fázi embryonálního vývoje. Výraznější barva srsti tedy předznamenává i výraznější temperament. Závěrem autor konstatuje, že albíni všech druhů zvířat jsou mnohem poddanější než jejich normálně zbarvení druhové a že světlá zvířata, která v sobě nesou gen pro tmavou barvu srsti mají i „tmavou“ povahu.

Možná je to jen náhoda, že dnes hlavním hrdinou dnes už nejspíš zapomenuté knihy Černý vlk je právě černý německý ovčák a že filmový Blesk kapitán Kota z Krále Šumavy byl také černý jako uhel? A že černí jsou i hlídací dobrmani a rotvajleři?

Od zvířat není zas až tak daleko k lidem. Je opravdu jenom náhoda, že dlouholetá lidská zkušenost se projevila v tom, že archetyp muže – hrdiny je představován s tmavými vlasy a jeho protipól jako křehká plavovláska?

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006