O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Orientální břišní tanec protáhne vaše tělo a pohladí vaši duši

autor : Eva Szopová , vydáno : 10. 02. 2005

Co si představíte pod pojmem břišní tanec? Mnoho lidí poodhalené harémové tanečnice, které se ladnými a smyslnými pohyby za rytmů východní hudby snaží svést svého pána. Avšak pokud se nenecháte oklamat touto iluzí a nahlédnete pod roušku tajemství orientálních břišních tanců, zjistíte, že tento druh tance není jen záležitostí harémových princezen a že jeho předností není pouze jeho erotické působení na mužské publikum.

Dnes je orientální břišní tanec i v západním světě velmi považován za své příznivé účinky na fyzické i psychické potíže. Jeho nesmírnou výhodou je to, že jej mohou tančit všechny ženy bez ohledu na to, kolik jim je let či jaké mají taneční nadání. Kurzů orientálních břišních tanců je už i u nás bezpočet, a tak si je do svého harmonogramu může zařadit každá. Tančí se většinou jedenkrát týdně hodinu nebo hodinu a půl. Kurzy se liší svými cenami, ale jedna lekce většinou stojí od 50 do 150 Kč.

Malý výlet do historie

Orientální břišní tance jsou jedou z nejstarších tanečních forem.Jeho kořeny sahají až do doby před 5-10 tisíci let. Tehdejší ženy vyjadřovaly své hluboké city a jednotu s přírodou krouživými a chvějivými pohyby, které odpovídají přirozenosti těla. V historických pramenech z různých koutů světa - Střední východ, západní Asie, Řecko, Kypr, Egypt - můžeme nalézt zmínky o tom, že ženy a dívky chodily tančit břišní tance do chrámů, aby tímto rituálem uctily bohyně úrody a plodnosti. V Africe byl zase břišní tanec tancem rodiček. Ostatní ženy tančily spolu s rodičkou, aby jí pomohly dosáhnout hladkého porodu.

Co vám břišní tanec může dát

Tehdy v dávných dobách lidé chovali hluboký respekt ke svému tělu, k chrámu své duše. A ani břišní tance netančili nadarmo. Byli si vědomi jeho příznivých účinků,jejichž výčet se zdá být až neuvěřitelný.

Co je pro ženy zvlášť důležité, orientální břišní tanec formuje ženské tělo a rozvíjí tělesnou kondici. Nemusíte se trápit v posilovně či prolívat potoky potu v aerobiku, můžete jen tančit a přitom si jakoby mimochodem zpevníte břišní svalstvo, kyčle, hrudník i svaly rukou. Narozdíl od silových sportů při břišním tanci nepřetížíte žádnou část vašeho těla.

Výzkumy prokázaly, že orientální břišní tanec pomáhá ztuhlé krční a bederní páteři, zlepšuje pohyblivost kloubů a posilují svalstvo zad. Díky tomu se ženám zpraví držení těla, nehrbí se a opticky se tak zvětšuje i poprsí.

Ale účinky břišního tance se netýkají pouze zevnějšku. K jeho neocenitelným výhodám patří i to, že tlumí premestrulační syndrom, klimekterické potíže a upravuje činnost žaludku a střev. Tím, že pohyby břišního tance uvolňují napětí v pánevní oblasti, může výrazně přispět k léčbě neplodnosti. Kromě toho je také vynikajícím cvičením pro těhotné ženy, pokud tedy těhotenství probíhá normálně a je-li správně prováděn.

Peníze i čas, které do orientálního tance investujete, se vám mnohonásobně vyplatí. Prohloubí se váš kontakt s vlastním tělem a zkvalitní se váš sexuální život. Naučíte se pracovat s prapůvodní ženskou energií, díky které objevíte svou pravou ženskost, krásu a sebevědomí. Alespoň na chvíli se odprostíte od každodenní reality a odpočinete si od všech problémů. Vytančíte ze sebe všechny úzkosti, deprese i komunikační problémy.Budete vypadat sebevědoměji, usmívat se. Budete prostě krásnější, zdravější a šťastnější. Co víc si můžete přát?

V čem vyrazit

Podle tradice se břišní tanec tančí naboso, abychom mohly být pevně spjaty se zemí. Ne vždy je však teplota v tanečních sálech natolik vysoká, aby nás nezebaly nohy, a proto je dobré vzít si sebou hrubé ponožky nebo taneční piškoty. Co se oblečení týče, je v celku na vás, v čem budete tančit. Můžete si klidně vzít obyčejné tričko a kalhoty, ale lépe se budete cítit v sukni či šátku kolem pasu a krátkém tričku, které odhalí vaše bříško. Budete tak i lépe vnímat pohyby tance. Po několika hodinách si také můžete pořídit oblíbený šátek s penízky, který se uvazuje kolem pasu. Při tanci pak budou penízky podle vašich pohybů příjemně cinkat do rytmu hudby.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
formuje telo - hahaAlík2-. -0. 2005, 11: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006