O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Proč číst knihy

autor : Kristýna Bufková , vydáno : 11. 02. 2005

Co je kniha? Řada malých značek. Nic víc. Je na čtenáři, aby z nich sám vyvodil tvary, barvy a city, jimž tyto značky odpovídají. Na něm závisí, je-li kniha matná nebo skvělá, ohnivá nebo ledová. (Anatome France)

Ne nadarmo se říká, že pes a kniha jsou nejlepší přátelé člověka. Oba nám dělají společnost v době našeho smutku, štěstí a samoty. Neodsuzují, nevyčítají. Mlčky se vpíjíme do osudů hlavního hrdiny a najednou nám připadá, jako bychom nežili život jeden, ale rovnou dva. A to sice ten náš a ten, který se skrývá za černými písmenky vytištěných na papíře; svět v knize častokrát reálnější než ten náš. Kolikrát se nám ani nechce věřit, že se celou dobu nacházíme pouze doma v naší postýlce a vše je opravdu jen fikce, pouhá smyšlenka nějakého autora. Ale proč by měl vlastně člověk číst knihy? V poslední době se často stává, že mnoho z nich se dočká i filmového zpracování. Není tedy jednodušší pustit si filmovou podobu příběhu a strávit u televize hodiny dvě, nežli se zabývat s četbou třeba i několik týdnů? Mnozí mi ale dají za pravdu, že filmoví režiséři nejednou interpretují příběh jiným způsobem, než jak je pojmut v knize. Postavy najednou dostávají úplně odlišnou podobu a stává se z nich někdo jiný. „Vždy jsem si představoval, že má hlavní hrdina vlasy černé! Jak to, že je z něho teď blonďák?“ S takovými zklamáními se setkáme spoustu. Zkrátka, konfrontace s „realitou“ je někdy velmi překvapivá. A to je jeden z mnoha důvodů, proč dávat přednost raději knížkám než filmům. Dalším kladným bodem při četbě je rozhodně i fakt, že vás kniha donutí přemýšlet a tím tak pomáhá k rozvoji vlastní osobnosti, nemluvě o rozšiřování slovní zásoby. Může vás obohatit o spoustu nových poznatků či sloužit jako zdroj inspirace. V čem vidím výhodu knížek je i fakt, že se dají vzít prakticky kamkoliv a krátí tak dlouhé chvíle v dopravních prostředcích, čekárnách, během školního vyučování či jen zpříjemňují volné chvilky. Znáte snad lepší pocit, než si po náročném dni zalézt někam před celičkým světem s oblíbenou knížkou v ruce? A pokud si myslíte, že už máte všechno pročtené, zajděte si pro inspiraci podívat do vaší nejbližší pobočky městské knihovny (www.mlp.cz) či se mrkněte na http://www.mojekniha.cz, kde naleznete seznam nejoblíbenějších knih českých čtenářů. TOP 10 NEJOBLÍBENĚJŠÍCH KNIH: 1.Harry Potter - Rowlingová Joanne Kathleen 2.Pán prstenů - Tolkien John Ronald Reue 3.Bible 4.Saturnin -Jirotka Zdeněk 5.Babička - Němcová Božena 6.Egypťan Sinuhet - Waltari Mika 7.Malý princ - Antoine de Saint-Exupéry 8.Co život dal a vzal - MacDonaldová Betty 9.MacDonaldová Betty - MacDonaldová Betty 10.Děti z Bullerbynu - Lindgrenová Astrid

A JAKÁ JE VAŠE NEJOBLÍBENĚJŠÍ KNIHA??? PIŠTE! VAŠE NÁZORY NÁS ZAJÍMAJÍ!

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
máš pravdu ;)lucka2-. -0. 2005, 11: 2
knihy?Coopernik2-. -0. 2005, 15: 1
   knihy?Radka P.2-. -0. 2005, 20: 0
knihy pro radostAnita2-. -0. 2005, 17: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006