O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Znovuobjevený Alén Diviš

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 13. 02. 2005

O málokterém malíři je v povědomí tak málo. Málokterý malíř obsáhne ve svém díle tolik hravosti a deprese zároveň.

Ve středu 9. února otevřela Galerie Rudolfinum svou první letošní výstavu a je to (jak se už stalo zvykem) opět událost. Představuje ne průřez, ale spíše celek tvorby Aléna Diviše (*1900 - 1956), doma skoro neznámého umělce, který si v minulém století za svůj krátký život užil snad kousek od všeho nejhoršího. Narozen v posledním roce devatenáctého století odešel ve dvacátých letech do bohémské Paříže, kde se na počátku druhé světové války dostal do vězení, prošel několika nacistickými koncentračními tábory, až se nakonec dostal do bezpečí v Americe. Po válce se vrátil do Československa, aby se po únoru 1948 stal opět nežádoucím.

Jeho dílo si žádný kunzhistorik nedovolil a nedovoluje zařadit do jakéhokoli proudu. Ovlivněn byl kubismem a expresionismem, osobitým způsobem předznamenal art brut či informel.

Návštěvníkům ale doporučuji procházet expozici obráceně – proti směru prohlídky. Dostanou se tak nejdříve k posledním Divišovým pracím ilustrujícím Bibli. Jsou to velmi něžné, byť místy kruté obrázky plné citu. Horší pak je Divišovo zkoumání smrti, které může i v otrlém divákovi probudit hluboký pocit deprese.

Výstava potrvá až do 24. dubna a bylo by škoda, kdyby si ji kterýkoli uměnímilovný člověk nechal ujít. Je to zase jeden ze střípků doplňujících přehled o období komunistického temna. Součástí projektu je řada doprovodných programů včetně vysílání rozhlasových pořadů.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
...Martina3-. -0. 2005, 29: 2
z/s kunshistorikLucie6-. -0. 2005, 29: 2
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006