O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Bradavice nikdy více?

autor : Jitka Lenková , vydáno : 14. 02. 2005

Líbily se vám Bradavice Harryho Pottera? Teď nemám na mysli kouzla. Na ty zapomeňte. Co to ostatní? Nespravedliví učitelé? Kastovní rozdíly mezi žáky? Povinné uniformy? Internát střežený stejně přísně jako vězení? No dobře. To byly Bradavice. My budeme mít Babice. Zatím je z nich jistá pouze ta poslední a předposlední věc. Ostatně to nebude tak zlé.

Ve volném čase si můžete nosit, co chcete. Taky budete mít divadelní sál, knihovnu, kino, zdravotní středisko, nahrávací studio…. Střední škola nebo fešácký kriminál? Za 47.000 měsíčně tam můžete odložit své dítě a už se s ním netrápit doma. Jistě. Na víkendy vám ho pustí, když budete chtít. Do neděle do osmi večer ale musí být zpátky.

Gymnázium v Babicích je na Česko opravdu unikátním projektem. Já osobně nemám o středních internátních školách tohoto anglického (?) typu zatím dost informací. Četla jsem o šikaně mezi žáky, k níž je, samozřejmě, tisíce příležitostí. Když si je člověk najde. Ony ani ty románové Bradavice nejsou ani zdaleka ideální – že by autorka čerpala ze života? Harry Potter proti nim však neprotestuje. Jako sirotek ani jinou možnost nemá a vzhledem k anglické tradici je vnímá asi i jako normální. I v Babicích mají být sirotci, děti z dětských domovů. A také děti z velmi bohatých rodin, nechci rovnou říct Malfoyové.

Zakladatelé gymnázia očekávají, že z jeho zdí vyjdou noví lidé, a to asi právem. Vytržení v poměrně časném věku z rodin se naučí být zatraceně samostatní, až to bude možní jejich rodičům nepříjemné. Přispěje k tomu jistě i kontakt s dětmi, které nikdy žádné rodinné zázemí nepoznali. Internátní střední škola vybaví své žáky do života zcela jistě nadstandardně. Její zakladatelé předpokládají, že díky této nadstandardní výbavě „jejich“ žactvo v životě i nadstandardně uspěje. Budou to ale i lidé, s nimiž bychom se rádi viděli?

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
lepsi nez nuda domaAlík2-. -0. 2005, 14: 0
Hrubka v článkuDanila5-. -0. 2005, 17: 0
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006