O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Copak tuší Strážce duší?

autor : Jitka Lenková , vydáno : 16. 02. 2005

Byla to dlouho očekávaná událost – premiéra seriálu Arnošta Vašíčka Strážce duší. Okolnosti vzniku seriálu zřejmě nebyly jednoduché, když natáčení trvalo přes dva roky a z plánovaných třinácti dílů jich zbylo jen devět. Ani se mi nechce hádat, kde byl zakopaný pes, i když to je možná největší ze všech záhad tohoto seriálu. Stejně málo pochopitelné je, proč ČT nasadila tento projekt proti seriálu TV Nova On je žena, čímž si svůj projekt v podstatě zabila.

Proti masivně propagovanému konkurenčnímu dílu s výrazně hvězdnějším obsazením a asi tak desetkrát jednodušší zápletkou neměl chudák Vašíček šanci od počátku šanci, což sledovanost potvrdila – Strážce „bral“ 27 %, On je žena 60%. A po absolvování prvního dílu se obávám, že příští týden to už ani těch 27 % nebude.

V čem je problém? Domnívám se, že obětavý, nadšený a věci mimořádně znalý Vašíček chtěl ve svém Strážci divákovi servírovat jednu lahůdku za druhou. Ano, na našem území byli templáři, měli poklady a nikdo je nenašel, jistou hraběnku skutečně k smrti vyděsila bílá ruka na zdi kaple a opravdu se u nás našly lebky se zámkem na čelisti. Když se to ale dá do jednoho dílu všechno najednou, dosáhne tento jeden díl seriálu nutně délky celovečerního filmu. A to už je podle mě na televizního diváka, na kterého se neustále valí nové a nové informace, nutně příliš. Bez přestávky jeho pozornost nemá šanci vydržet

Pátrání hrdinů působí, bohužel, místy nevěrohodně, i když je to „jen“ seriál. Vždyť kolikrát se člověku stane, že sáhne do nějaké díry ve zdi a vytáhne medailon, kus hrnce se znakem templářů a ještě lebku, a to i když ví, kde hledat? Jak je možné, že kastelán, obeznámený se svým hradem ještě více, než je i mezi kastelány obvyklé, „přehlédl“ rozsáhlé podzemní prostory? A i kdyby do tohoto podzemí dvě stě let nikdo nevstoupil, jak to, že působilo tak uklizeným dojmem? Jasnovidné vize hrdinky potom autorovi umožňují dostat z jakékoliv zápletkové nouze. Vzhledem k formátu autora mi to přijde jako zbytečně jednoduché. Šťastné nebylo ani současné obsazení Norrisové a Hrubešové, které je snadné vzájemně zaměnit, vize hlavní hrdinky by si zasloužily jasnější oddělení od ostatního děje – pokud vzájemné prolínání není přímo záměrem Na druhou stranu je třeba ocenit realistické detaily, jako například vybíjení baterek na jistých místech hradu a typická vesta, kterou má hlavní hrdina společnou se svým autorem (byť každý z nich si oblíbil jinou barvu).

Aniž bych chtěla sahat autorovi do svědomí, zajímalo by mě, kde objevil informaci templářských „bankomatech“ – skrýších s penězi, kde v kulaté nádobě byly mince zlaté a v hranaté mince stříbrné? A i kdyby – jsou pokladem templářů opravdu a pouze zlato a stříbro anebo něco víc? Vždyť se v souvislosti s templáři se mluví třeba o arše úmluvy, věčně svítících lampách, ohebném skle, cestách do Ameriky, kameni mudrců…Co když autor nakonec ví mnohem víc, než nám svým seriálem přiznal?

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: Článekleisha2-. -0. 2005, 16: 0
Re: Článekjarda2-. -0. 2005, 21: 1
StrážciGabriel Knight2-. -0. 2005, 21: 2
...Janina3-. -0. 2005, 07: 1
děs-běsOlli4-. -0. 2005, 24: 2
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006