O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Protipirátské tažení

autor : Jitka Lenková , vydáno : 17. 02. 2005

Čtu toho hodně a hodně různých věcí. Někdy mi to přijde, že jsou noviny a časopisy telepaticky propojené, jak se zabývají stejným tématem. Je to logické u věcí, které opravdu zahýbou světem, jako byla tsunami. Ale co třeba zarůstání nehtů? Za poslední měsíc jsem o něm četla již čtyřikrát (!), prakticky stejnými slovy. Teď je to zase tažení proti mladistvým počítačovým pirátům (za poslední týden 2x).

Struktura článků je podobná. Bod jedna – vypalovačku v počítači má skoro každý. Bod dvě – čistá cédéčka jsou už po šesti korunách. Bod tři – všechno, co se legálně prodává na CD je příšerně drahé. Bod čtyři – takže si to přepálíme. Bod pět – a začneme prodávat. Bod šest – krize! Počítačový pirát je odhalen bdělou policí, které navíc ještě pomáhají soukromí detektivové najatí okrádanými firmami, a to na základě pirátových vlastních ziskuchtivých inzerátů. Bod sedm – trest! Počítačový pirát na své pirátství doplatí celkem třikrát – dostane trest podle trestního zákoníku, zabaví se mu počítač a musí nahradit škodu, kterou způsobil. A ta může být i šestimístná, takže přovede do neštěstí celou rodinu.

Já však vidím úplně jiný bodový scénář:

Bod 1 – Pekelně drahá CD se zlevní, čímž se stanou dostupnější a ti, kteří si koupí legální CD, už patrně nebudou dané firmě platit i za piráty. Je to začarovaný kruh - čím bude CD dražší, tím více bude nelegálních kopií, které zase zdraží legální CD. Kdyby však CD zlevnila, stálo by jejich přepalování za ta rizika? Firmy by prodaly víc levnějších CD a dosáhly stejného zisku jako prodejem jednoho pekelně drahého.

Bod 2 – Když prodávám nějaké zboží, tak si ho přece proti ukradení chráním! Jak je možné, že CD dokážou nelegálně přepálit i děti školou povinné? To je jako nechat hypermarket bez ostrahy a pro jistotu i zamaskovat pokladny! Kdyby se levnější CD ještě přepalovala extrémně špatně, koho by to ještě bavilo?

Bod 3 – Kdyby ta CD nešla snadno přepálit, mohla by být i pekelně drahá. Přepalování a prodej nelegálních CD by se stalo doménou organizovaných gangů, jimž se normální člověk vyhne stejně jako narkomafii. A články o počítačových pirátech by byly podstatně zajímavější.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: ČlánekAlík2-. -0. 2005, 17: 0
Re: ČlánekMíša2-. -0. 2005, 17: 1
taky pálimKristeia2-. -0. 2005, 21: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006