O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Arktida je chemickou časovanou bombou

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 18. 02. 2005

Podle zprávy World Wide Fund for Natur (Světového fondu na záchranu přírody) ze čtvrtka 17.2.2005 se Arktida stala nejen skládkou pro ruský radioaktivní odpad ze studené války, ale stává se rychle chemickou žumpou na zemi.

WWF Canon / Kewin SchaferPři novém výzkumu v arktickém prostředí byly zjištěny dokonce vyšší koncentrace zakázaných pesticidů, jako je např. DDT, než v zemích, které je vyprodukovaly.

Podle Elisabeth Salter Green z WWF to znamená katastrofu pro Arktidu. Znečištění roste a stále více chemikálií je nalézáno v arktické fauně. Některé z chemikálií jsou nalezeny nejen v tuku arktických druhů, např. ryb, tuleňů, velryb, tučňáků, ale také v ledu samotném. Chemikálie jsou zanášeny proudy k severu, stávají se na čas uvězněné v ledu a později se uvolňují zpět do prostředí.

"Tento trend bude pokračovat, když nezačneme jednat. Regulace chemického průmyslu se musí zlepšit a rychle. Zamezení chemického znečišťování Arktidy je při chemické regulaci prvořadé."

Nedošlo pouze k přeměně Arktidy na chemickou časovanou bombu. Zvířena trpí tím, jak imise vstupují do krevního oběhu a ukládají se do základních tukových tkání, kde zůstávají po několik let. Neustále více se koncentrují. Ovlivňují imunitu, hormony a reprodukční systémy organismů. Arktické znečištění prostřednictvím lovné zvěře a ryb má vážné důsledky pro původní národy, které jsou odkázány je využívat jako zdroj potravy.

Spojené národy podporují mezinárodní akce k likvidaci směsic toxických chemických látek, které zůstaly po studené válce v ruské Arktidě.

http://www.wwf.org.uk/News/n_0000001465.asp
http://www.panda.org/
http://www.panda.org/about_wwf/where_we_work/arctic/index.cfm
http://www.panda.org/about_wwf/where_we_work/arctic/index.htm

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006