O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Pietní akce - obětem komunismu

autor : Redakce , vydáno : 18. 02. 2005

V moderní historii českého národa nalezneme mnoho dramatických momentů, které zásadním způsobem ovlivnily osudy celých generací. Jedním z nich je 25. únor 1948.

Rok 1948 neznamenal jen konec demokratického systému a nebyl jen příčinou utrpení statisíců lidí, ale ve svých důsledcích vedl také k ekonomickému i intelektuálnímu úpadku naší země a v neposlední řadě k morální devastaci obyvatelstva. Tragická čísla o popravených a vězněných dostatečně vypovídají o zrůdnosti realizace komunistické ideologie.

A proto i smutná výročí, a tím 25. únor 1948 určitě je, musí být připomínána. Mysleme na to, že ten, kdo se nepoučí ze své historie nesvobody, si svobodu a demokracii nezaslouží.

Položením svíčky k symbolickému hrobu účastníci akce uctí památku dvou a půl tisíců lidí, kteří byli komunisty popraveni, zastřeleni, utýráni a umučeni. Tato jména budou veřejně a postupně jedno po druhém předčítána. Co jméno, to jeden zmařený lidský život.

Kdy: v pátek 25. února kdykoli od 16:30 do 18:30 hodin

Kde: Staroměstské náměstí, před palácem Kinských

Pietní akci organizuje Václav Marhoul, filmový producent a režisér, člen Československé obce legionářské, organizátor vojenských vzpomínkových akcí v Praze a Plzni (1995, 2000 a 2005), za podpory Konfederace politických vězňů a iniciátorů petice „Zrušme komunisty“.

Petice „Zrušme komunisty“

Skupina umělců, senátorů a dalších známých veřejných osobností chce uzákonit zákaz propagace komunismu, a to nejpozději do letošního 17. listopadu. Podle novely trestního zákona, kterou signatáři požadují, by za podporu nebo propagaci komunismu hrozilo až pětileté vězení.

Podepisovat petiční archy budou moci i účastníci pietního shromáždění na Staroměstském náměstí.

Smyslem petice, kterou už podepsali tisíce občanů, je občanská podpora připravované legislativní změny trestního zákona a zároveň má rozpoutat diskusi na téma komunismu v kontextu historie naší země.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006