O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Mýtus John F. Kennedy

autor : Compress , vydáno : 22. 02. 2005

Jen málokterý politik 20. století je světovou veřejností spojován s tak veskrze pozitivními představami jako John F. Kennedy. Kennedy je dodnes vnímán jako symbol nové éry a cesty k lepší budoucnosti uprostřed studenoválečného konfliktu. Právě zahájená výstava v Muzeu města Vídně je pokusem o kritické prozkoumání Kennedyho mýtu.

To, co na americkém prezidentovi od počátku jeho působení v čele Spojených států přitahovalo lidi na celém světě, byla jeho mladistvost, šarm a intelektualita, ale také ochota ke změnám, již vyzařovala jeho administrativa. Tento demokrat a 35. prezident USA (1961–1963) podporoval bojovníky za lidská a občanská práva, zasazoval se za lety do vesmíru a angažoval se i při vyostření krizí v Berlíně a na Kubě. Na splnění nadějí, které do něj byly vkládány, měl ovšem Kennedy příliš málo času. V listopadu 1963 se stal obětí atentátu.

Třiačtyřicetiletý Kennedy, nejmladší muž, který byl kdy v historii Spojených států zvolen prezidentem, vynikal od počátku svými schopnostmi cílené prezentace moci a politiky. Stal se tak první americkou prezidentskou „popstar“. Ústřední roli přitom v jeho působení (i vytváření „mýtu Kennedy“) sehrála obdivovaná a do nebe vynášená manželka Jackie: významnou součást Kennedyho politického stylu představovala mediální inscenace šťastného soukromého života. I díky ní se kolem Kennedyho vytvořil mýtus fascinující v neoslabené míře dodnes takřka celý svět.

Vídeňská výstava, připravená ve spolupráci s Německým historickým muzeem v Berlíně, se vedle sledování Kennedyho mýtu soustředí na ústřední témata americké i mezinárodní politiky počátku 60. let minulého století – na studenou válku a krizová ohniska Berlín, Kubu a Vietnam, rasismus a hnutí za lidská a občanská práva v USA, studentské hnutí a soutěžení obou světových mocností na cestě do vesmíru. Zvláštní pozornost je přitom věnována vídeňskému summitu na začátku června 1961, při němž se Kennedy setkal s Nikitou Chruščovem. Vídeňané, jimž počátkem šedesátých let chyběli „vlastní“ hrdinové, byli z Kennedyho nadšeni a na summit ještě dlouho poté živě vzpomínali.

Výstava John F. Kennedy probíhá od 27. ledna do 24. dubna 2005 v Muzeu města Vídně na Karlsplatzu. Otevřeno je denně kromě pondělí od 9 do 18 hodin, ve středu až do 20 hodin. Vstupné 4 eura/2 eura, v pátek od 9 do 12 hodin vstup volný. Další informace na internetové adrese www.wienmuseum.at.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006