O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Na výstavě koček

autor : Jitka Lenková , vydáno : 25. 02. 2005

Mám doma dva obyčejné venkovské kocoury a na zdi plakát s plemeny koček, kterým se ti dva moji borci jaksi nepodobají. I vyrazila jsem tedy tento víkend na výstavu ušlechtilých čičinek, abych zjistila, zda krasavci na plakátu existují i ve skutečnosti, anebo zda je malíř přece jen troch nevylepšil.

Musím konstatovat, že existují i ve skutečnosti, ba dokonce, že byly ještě krásnější než ty namalované. Bengálské opravdu vypadaly jako malí levharti a norské lesní jako kočky divoké. Přetso mi celá ta akce přišla taková nějaká depresivní.

No vždyť si to představte – dlouhé řady malých výstavních klecí a v nich malí zajatci. Někteří z nich si neměli pro samé ceny a pohár nacpané do klece spolu s ním pomalu ani kam sednout, natož lehnout. Někteří otrlí jedinci z nedostatku místa leželi dokonce ve svých toaletních miskách, Všichni lhostejně snášeli svůj osud, jen jednou za celou dobu se ozvalo zavřeštění nějakého nespokojence. Páníčkové na tom nebyli o mnoho lépe. Řady klecí byly stavěny tak, aby zároveň vytvářely podlouhlou ohradu pro vystavovatele kočičích krasavců. Ti tam kempovali na židlích, tedy přibližně na stejném prostoru, jaký byl vyhrazen jednotlivým kočkám. Hodnocení koček rozhodčími se konalo v oddělené části, kam se prostí návštěvníci neměli šanci dostat. Vzhledem k souvislému hustému zástupu, který se valil kolem výstavních klecí a skrz který nebylo na kočky skoro ani vidět, to asi bylo rozumné rozhodnutí. Stálo by za úvahu, zda by pro všechny zúčastněné nebylo příjemnější výstavu přece jen trochu rozvolnit – návštěvníci nervózní z toho, že za svou padesátikorunu toho zrovna moc nevidí, nebyli ochotni ostatním uhnout ani o milimetr, když už si své místo před tou či onou klecí pracně vybojovali.

Na výstavu ušlechtilých, chtěných a hodně drahých čičíků se obvykle navazuje výstava koček z toho druhého konce kočičího společenského žebříčku – koček nechtěných, útulkových. Tady mi ta příležitost připadala trošičku zahozená – akce se zúčastnil jen útulek OS Podbrdskou se čtyřmi klecemi a dvěma černobílými exempláři. Naplno snad akce využili jen prodejci potřeb pro zvířecí miláčky.

Ale možná, že celá akce doplatila jen na neútulnost Pražského kongresového centra – co je platné, že je na metru, se skvělými šatnami i WC, když většina toho „baráku“ působí podobně přitažlivě jako podzemní garáže z amerického thrilleru. Pamatujete na slavnou vyhlídkovou restauraci? No tak z té zbyla jen ta vyhlídka a orvaný interiér mimo provoz. Bistro v přízemí se může pochlubit velmi omezenou nabídkou a totálně nenadšeným personálem. Ještě že před „Pakulem“ situaci zachraňuje Café Vyšehrad.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006